Zgodnie z prawem kanonicznym kapłan, który kończy 75 lat ma prawo przejścia na emeryturę. Jednak w przypadku arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, który już od dawna pobiera świadczenie wojskowe to nie będzie pierwszyzna.

Jak informuje serwis Superbiz SE może już dziś pobierać nawet 17 tysięcy złotych. Ile dostanie z tytułu przejścia na emeryturę, jeśli takową decyzję podejmie?

Choć średnia emerytura w Polsce nie jest wysoka to arcybiskup metropolita gdański nie ma się czego obawiać, ani martwić o fundusze. Jak donosi bowiem serwis SuperBiz SE, duchowny od 2004 roku może pochwalić się horrendalnie wysoką emeryturą wojskową.

Otrzymuje ją przez wieloletnią posługę jako biskup polowy Wojska Polskiego – to 13 lat jako biskup polowy i 2 lata w służbie zasadniczej. Arcybiskup odszedł z polskiej armii w randze generała dywizji, zgodnie z hierarchią wojskową w drugim stopniu ważności.

Według widełek Ministerstwa Obrony Narodowej, emerytura generała wynosi od 10 do 17 tysięcy złotych, a dodatkowo duchowny na odchodne miał otrzymać 250 tysięcy złotych odprawy – czyli 360 procent sumy ostatnich zarobków.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź otrzymuje potężną emeryturę. Teraz ma szanse na drugie świadczenie

Z racji ukończenia 13 sierpnia 75 lat metropolita gdański zyska dodatkowo od 4,5 do 5 tysięcy złotych miesięcznie, co jest równowartością kościelnej pensji. Tak wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez „Super Express”.

Dodatkowo – jak wynika ze statutu Konferencji Episkopatu Polski – kapłan zyskać może również mieszkanie z kaplicą, zapłatę rachunków, ryczałt na wyżywienie, a także w przypadku choroby - pokrycie kosztów leczenia.

fot. YouTube

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA