Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek rano opublikowało niezwykle ważne informacje dla Polaków, które przydadzą się w obecnej sytuacji. W monicie pojawia się opis siedmiu bardzo charakterystycznych objawów, które są dla nas kluczowe do obserwacji. Jeśli się pojawią to wielki znak ostrzegawczy! Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

W informacyjnej grafice możemy znaleźć aż siedem oznak zagrożenia, które powinno dać nam mocno do myślenia.

W obecnym momencie są to kluczowe informacje dla wielu osób, a rady resortu powinny sobie wziąć do serca szczególnie osoby przewlekle chore, seniorzy, a także rodzice małych dzieci.

Siedem objawów, które mogą być dla nas tragiczne w skutkach. Ministerstwo Zdrowia ostrzega!

O co chodzi? Tym razem mowa o oznakach odwodnienia organizmu, które w okresie upałów może mieć katastrofalne skutki dla naszego zdrowia, a nawet życia!

Jakie objawy wymienia MZ? Są to bóle i zawroty głowy, zmęczenie, pragnienie, suchość w gardle i nosie, bardzo ciemny kolor moczu oraz suchość naszej skóry i skurcze mięśni. Jeśli którekolwiek z nich wystąpi trzeba jak najszybciej nawodnić organizm.

To ważna informacja dla wielu osób, szczególnie, że synoptycy prognozują, że w tym tygodniu nie uwolnimy się od fali upałów. W grupie najwyższego ryzyka są seniorzy, osoby chore i dzieci.

Oprócz picia wody ważne jest również osłanianie głowy poprzez nakrycie, unikanie bezpośredniego słońca czy smarowanie się kremami z filtrem.

Od dziś obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia aż w ośmiu województwach w zachodniej i centralnej Polsce. Warto mieć zatem informacje Ministerstwa Zdrowia na uwadze.

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA