Niesamowicie poważna sytuacja w Klasztorze Franciszkanów na terenie Jasła. Okazuje się, że zakonnik, u którego później wykryto zakażenie koronawirusem rozdawał w ubiegły poniedziałek i wtorek Komunię Świętą.

Teraz służby sanitarne z sanepidem w Jaśle szukają wszystkich wiernych, którzy mogli mieć kontakt z zakażonym ojcem. O trudnej sytuacji informował Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle, Zbigniew Paja. Stosowny komunikat ukazał się na stronach lokalnej PSSE w Jaśle.

Franciszkanin z koronawirusem rozdawał Komunię Świętą wiernym. Trwają poszukiwania osób, które mogły się zarazić

Służby sanitarne poszukują wiernych, którzy w ubiegłym tygodniu mogli odebrać Komunię Świętą od jednego z franciszkanów w mieście na południu Polski. Sytuacja jest poważna, zakonnik ma zdiagnozowanego wirusa.

Sanepid w Jaśle apeluje do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z Klasztorem Franciszkanów w Jaśle i zakażonym zakonnikiem o to, aby jak najszybciej skontaktowali się ze służbami sanitarnymi telefonicznie.

Dotyczy to osób, które uczestniczyły w mszach, a szczególnie tych, które przyjmowały sakrament Komunii Świętej. Chodzi o pogrzeb w poniedziałek o godz. 14 i wieczorną mszę o godz. 19, a także o poranną mszę o 6.30 we wtorek.

Dodatkowo, wiadomo o tym, że jedna z osób pracująca na oddziale zakaźnym szpitala w Jaśle została zakażona koronawirusem, stąd decyzja o zamknięciu oddziału przez władze szpitala.

Testy musiało przejść kolejnych osiem osób, mających kontakt z zakażonym pracownikiem.
Jak informuje serwis Wiadomości WP, w poprzednim tygodniu wykryto na terenie powiatu jasielskiego trzy przypadki koronawirusa – to dwóch mężczyzn i kobieta.

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA