Sytuacja będzie niezwykle poważna i nie można lekceważyć ostrzeżeń, które wydali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pogoda będzie dla Polaków bezlitosna!

Niestety, w najbliższych dniach sytuacja pogodowa nad Polską nie będzie nas rozpieszczać, a zadowoleni będą z niej jedynie fani upałów. Prognoza niestety nie napawa optymizmem i trzeba się będzie przygotować na trudne warunki pogodowe. Kolejny tydzień będzie naprawdę niełatwy dla wielu z nas!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał trudne wieści w sprawie pogody na nadchodzący tydzień. Nie będzie lekko

Najbliższy tydzień dla większości Polaków będzie niezwykle trudny. Synoptycy nie mają wątpliwości, trzeba przygotować na najgorsze.

Okazuje się bowiem, że cała Europa północno-zachodnia i centralna jest pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Polska trafiła właśnie w masy ciepłego powietrza polarno-kontynentalnego.

Niedziela będzie upalna, a w wielu miejscach kraju trzeba spodziewać się opadów deszczu i burz. Może spaść do 25 mm wody na centymetr kwadratowy. Trzeba również spodziewać się gradu.

Jak informuje Pikio, upał nie odpuści – centralna Polska i zachód kraju będzie prażyć się w temperaturze od 31 do 33 stopni. Aura w poniedziałek będzie podobna, z tą różnicą, że trzeba spodziewać się zachmurzenia umiarkowanego aż do dużego. Na terenie całego kraju oprócz wybrzeża Bałtyku spodziewane są opady deszczu.

Temperatura? Od 26 stopni na północnym zachodzie, przez 31 na zachodzie. Chłodniej będzie tylko nad morzem i górskich kotlinach – od 24 do 26 stopni Celsjusza. Upały mają nam towarzyszyć aż do połowy miesiąca. Spodziewane są również burze z wiatrem do 70km/h.

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA