W niedzielę Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował o podjęciu środków zapobiegawczych względem turystów wypoczywających w tej chwili nad morzem. To nie zwykle ważne dla wielu osób przebywających obecnie nad morzem.

Mimo epidemii, plaże nad Bałtykiem są pełne, a obecna gorąca aura stworzą duże zagrożenie dla zdrowia i życia kąpiących się. Stąd – przez wykrycie istotnego naruszenia bezpieczeństwa osób – urzędnicy zdecydowali się na zamknięcie aż 17 kąpielisk nad Bałtykiem. Sytuacja jest bardzo poważna, trzeba mieć się na baczności.

GIS poinformował o zamknięciu aż 17 kąpielisk nad Bałtykiem. Powód jest niezwykle istotny, pojawiło się zagrożenie bezpieczeństwa kąpiących się

Informacja o zamknięciu kąpielisk nad morzem pojawiła się na głównej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i niemal natychmiast obiegła wszystkie media w kraju. Plaże, które trzeba było zamknąć należą do jednych z ulubionych w kraju, zatem sytuacja jest naprawdę nieciekawa.

Niestety, GIS został zamuszony do zamknięcia aż 17 kąpielisk na terenie nad morzem. Istnieje spore zagrożenie dla wczasowiczów. Sytuacja nie jest łatwa, turyści będą zawiedzeni.

Obecne zwiększone podróże w ramach polskich miejscowości turystycznych i fala upałów, jaka dotarła nad Polskę powodują, że sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. O co chodzi?

GIS miał mocne powody, aby zamknąć aż 17 kąpielisk. Dlaczego się na to zdecydował? Chodzi oczywiście o sinice. Na plażach pojawiły się czerwone flagi, co oczywiście oznacza, że wstęp do wody jest zabroniony.

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA

Łącznie zamknięto aż 17 miejsc, w tym 9 na terenie Sopotu, a kolejne 3 w Gdańsku. Są to Jelitkowo, Klipper Jelitkowo i Stogi. Wejść do wody nie można również na Małej Plaży na Helu oraz w Mikoszewie.

Dodatkowo zamknięto również plaże nad jeziorami. Gdzie dokładnie? W powiecie gdańskim w jeziorze Przywidzkim, w powiecie człuchowskim w jeziorze Żuczek a także w jeziorze Jasień zlokalizowanym w powiecie bytowskim.

Jednak sytuacja może zmienić się na korzyść kąpiących i jak powiadamiania Pikio, trzeba na bieżąco monitorować komunikaty pojawiające się na stronie GIS, a także w mediach społecznościowych.