Jak donosi "Pikio", resort zdrowia poinformował na swoich mediach społecznościowych o powrocie do kiektórych restrykcji.

Planowanie stanu epidemicznego w Polsce wymyka się spod kontroli

tygodnik.pl

Resort zdrowia publikuje ważną informację dotyczącą regionalizacji. Na stronie facebookowej pojawił się szereg postów dotyczących zasad wprowadzania i finkcjonowania regionalizacji.

⚠️❗Od dziś (8.08), w powiatach, w tzw. strefie czerwonej wprowadza się wszędzie w przestrzeni publicznej obowiązek zasłaniania ust i nosa 😷 #koronawirus Lista obostrzeń 👉 https://bit.ly/Obostrzenia_Powiaty

Lista zakazów i nakazów zaostrzonych dla poszczególnych powiatów jest długa. W zależności od tego, czy znajdziemy się w strefie żółtej, czy czerwonej, mamy bardziej lub mniej zaostrzone rygory sanitarne.

Przy koncertach lub imprezach sportowych, w strefie żółtej dozwolone jest od dzisiaj zajęcie 25% widowni, podczas gdy w czerwonej udział publiczności jest zabroniony.

Jak czytamy na mediach społecznościowych resortu, limity weselne także zostały wprowadzone.

⚠️🤵👰Od dziś (8.08), obowiązują nowe limity na weselach i innych uroczystościach rodzinnych: 🔴 strefa czerwona 50 osób 🟡 strefa żółta 100 osób #koronawirus Lista obostrzeń 👉 https://bit.ly/Obostrzenia_Powiaty

Ważna informacja dla osób wymagających lub korzystających z rehabilitacji. Na piście publikowanej przez resort na Facebooku czytamy:

Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego. Tak samo leczenie uzdrowiskowe, leczenie sanatoryjne dzieci.

W strefie czerwonej i tak jest całkowity zakaz, natomiast strefa żółta dostosowuje się do dotychczasowych obostrzeń.

Warto poznać całość rozporządzenia i listę regionalizowanych części Polski, aby nie mieć niemiłej niespodzianki.

Co sądzicie o regionalizacji Poslki? Nie jest to rodzajem stygmatyzacji?

O tym pisaliśmy: IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Pogoda znów da nam popalić

Zerknij: Lada dzień rząd cofnie ważny zakaz. Eksperci są wzburzeni, skutki mogą być opłakane