Jarosław Kaczyński zdecydował się podjechać rządową limuzyną pod posiadłość ojca Tadeusza Rydzyka i wspólnie pojechać na uroczystą mszę. To nie pierwszy raz, gdy ważni goście istotnych uroczystości przyjeżdżają jako ostatni, jednak wiele osób dziwi, dlaczego pojawili się wspólnie, jadąc w jednym samochodzie!

W sobotę 8 lipca miało miejsce otwarcie Parku Pamięci Narodowej na terenie Torunia, która jest nową inwestycją ojca Rydzyka – szefa Radia Maryja i Telewizji Trwam i jednego z najbardziej znanych zakonników w Polsce, który nie szczędzi krytycznych uwag wielu osobom, zarówno społeczeństw i politykom.

W tak ważnym dniu nie mogło nie być prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, a także wielu polityków partii rządzącej. Gest, jaki wystosował wobec ojca Rydzyka szef PiS zadziwił wszystkich. Zdecydował się go przywieźć rządową limuzyną na obchody.

Jarosław Kaczyński i Tadeusz Rydzyk razem w jednej limuzynie!

- Park Pamięci Narodowej będzie hołdem dla Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej oraz posłuży jako miejsce spotkań służące refleksji i szukaniu przesłania z trudnego doświadczenia, jakim była wojna i Holocaust” – możemy przeczytać na stronie fundacji Lux Veritatis, a słowa te cytuje SE.

Okazuje się, że 5 milionów na budowę parku fundacja, której prezesem jest Tadeusz Rydzyk otrzymała od rządu. Uroczystą mszę w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II odprawił arcybiskup metropolita gdański Leszek Sławoj Głódź.

Na uroczystościach pojawili się premier Mateusz Morawiecki, minister kultury Piotr Gliński, wicepremier Jacek Sasin, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister rolnictwa Jan Ardanowski. Zjawił się również Antoni Macierewicz.

Wszyscy jednak czekali na Jarosława Kaczyńskiego, którego limuzyna nie zatrzymała się pod kościołem, a kierowca podjechał pod drzwi szkoły ojca Tadeusza Rydzyka i zabrał do auta zakonnika. To był wielki gest ze strony Jarosława Kaczyńskiego.

fot. YouTube

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA