Chodzi o księdza Henryka Szmulewicza, pracownika naukowo-dydaktyczny Wydziału Teologicznego tarnowskiej sekcji Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Duchowny odszedł do wieczności w piątek 7 lipca.

Przez wiele pokoleń studentów był uwielbiany. Zmarł w wieku 57 lat. Dramatyczną informację o śmierci uwielbianego kapłana przekazała Telewizja Polska.

Henryk Szmulewicz przyszedł na świat 2 września 1963 roku w Dąbrowie Tarnowskiej i zdecydował się pójść drogą duchowną, kończąc studia filozoficzno-teologiczne. Święcenia kapłańskie z rąk arcybiskupa Jerzego Ablewicza otrzymał w czerwcu 1988 roku.

Później wyjechał do Hiszpanii, by na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie ukończyć studia uzyskać tytuł doktora nauk teologicznych w zakresie teologii dogmatycznej.

Henryk Szmulewicz nie żyje. Zewsząd spływają kondolencje

W 1996 roku mianowano go sekretarzem naukowym biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego, a później zyskał nominację na Delegata do spraw Ekumenizmu w Diecezji Tarnowskiej. Pełnił również wiele innych urzędów i funkcji. Przez dekady można było uczestniczyć w jego wykładach na Wydziale Teologicznym Sekcji w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Wykładał również w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kamieniecko-Podolskiej na terenie Ukrainy. Został odznaczony m.in. godnością Kanonika Gremialnego Kapituły Kolegiackiej św. Wawrzyńca Męczennika w Wojniczu.

Studenci uwielbiali księdza Henryka Szmulewicza. Miał również ogromny dorobek naukowy, stworzył wiele tekstów naukowych i książek. Wypromował także ogrom prac licencjackich, magisterskich i doktorskich.

Pogrzeb kapłana nastąpi w poniedziałek, 10 sierpnia o godzinie 14.00 w Szczucinie na miejscowym cmentarzu, o czym powiadamia Pikio za TVP.

Smutna wiadomość. Zmarł śp. Ks. prof. dr hab. Henryk Szmulewicz, były pracownik naukowo - dydaktyczny Wydziału...

Posted by Portal Diecezji Tarnowskiej on Friday, August 7, 2020

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA