Jadwiga Emilewicz nie daje już żadnej nadziei. Nadzieje setek tysięcy Polaków zostały rozwiane. Jak zapowiedziała w programie „Kwadrans polityczny” w telewizji TVP1 minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, nastąpi zatrzymanie wypłaty pieniędzy z tytułu programów wsparcia dla właścicieli firm które ucierpiały na skutek kryzysu związanego z koronawirusem.

Według resortu potrzeby związane z udzieleniem takiej pomocy firmom, które zostały zamrożone na kilka tygodni przez pandemię są już minimalne. Minister podkreśliła również, że wsparcie, jakie przyznano jest już wystarczające.

– Dotychczasowe instrumenty wsparcia cały czas pracują, na rynek wpłynęło 130 miliardów złotych – wyznała w programie telewizyjnym Jadwiga Emilewicz, cytowana przez portal Pikio.
Pieniądze związane z pomocą dla poszkodowanych w wyniku kryzysu gospodarczego firm nie będą już dłużej wypłacone

Minister rozwoju ucięła jednoznacznie spekulacje związane z wypłatą pieniędzy dla właścicieli firm poszkodowanych przez kryzys gospodarczy wywołany koronawirusem

Kwestia ta została podjęta w związku z czwartkową konferencją prasową Łukasza Szumowskiego i Janusza Cieszyńskiego. Ministerstwo Zdrowia powiadomiło, że część powiatów na południu kraju i w Wielkopolsce zostanie włączonych do czerwonej lub żółtej strefy.

- Nie zamknęliśmy żadnych zakładów produkcyjnych. Są ograniczenia w zakresie dystansu społecznego, ograniczyliśmy też działania klubów, barów czy dyskotek, które jak się okazało, stały się ogniskami zakażeń - przekonywała minister w programie "Kwadransie Politycznym" w telewizyjnej Jedynce.

Chodzi o wprowadzenie ponowne restrykcji tam, gdzie odnotowano najwięcej zakażeń w ostatnich dniach. Okazuje się jednak, że pieniądze i tak trafią do przedsiębiorców, ale jedynie do właścicieli firm z powiatów, które zostały objęte tymi specjalnymi obostrzeniami.

W tym przypadku trzeba jednak złożyć wniosek do właściwego urzędu.

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA