A to i tak ma być najtańsza z możliwych opcji. Zgodnie z informacjami Reutersa, cytowanymi przez Fakt, rząd USA podpisał z firmą Johnson&Johnson potężny kontrakt na dostarczenie 100 milionów dawek potencjalnej szczepionki wart ponad miliard dolarów.

W ten sposób za pojedynczą dawkę trzeba będzie zapłacić 10 dolarów, czyli około 37 złotych. Koncern farmaceutyczny Pfizer ma uzyskać 19,5 dolara (72 złote) za jedną dawkę preparatu, który opracowano razem z firmą biotechnologiczną BioNTech z Niemiec.

Ile będzie kosztować szczepionka na COVID-19? To nie będzie tania sprawa!

Najpewniej, każdy, kto zdecyduje się zaszczepić będzie musiał przyjąć jedną lub dwie dawki specyfiku. Dziś testuje się różne warianty na ochotnikach. Mają one miejsce w USA czy Belgii.

Rząd amerykański zawarł również kontrakt na dostarczenie szczepionek na COVID-19 z przedsiębiorstwem Moderna, która zaszła najdalej z testowaniem szczepionki. Preparat wypróbowało już 30 tysięcy osób. Jedna dawka tej szczepionki ma kosztować od 32 do 37 dolarów, czyli 118-140 złotych. Jeśli konieczne będą dwie dawki to wówczas trzeba będzie za nie zapłacić od 240 do 270 złotych (64 do 72 dolarów).

W UE jest podobnie. Okazuje się, że ostateczna cena szczepionki będzie uzależniona od wielkości produkcji i liczby zamówionych dawek. Cena najpewniej spadnie, jeśli wzrosną zamówienia.

Zgodnie z informacjami analityków Goldman Sachs, amerykańskie FDA, czyli Urząd Żywności i Leków będzie w stanie zatwierdzić pierwszą szczepionkę na koronawirusa już pod koniec 2020 roku.

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA