Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najnowszej prognozie pogody nie ma najmniejszych wątpliwości – do Polski wraca fala upałów. Pogoda ulegnie stabilizacji i nie będą nas nawiedzać ochłodzenia z obfitymi deszczami, ale te osoby, które źle czują się w trakcie wysokich temperatur nie będą zadowolone. Pojawią się upały, które napłyną do Polski od zachodu.

Już w czwartek na terenie całej Polski będzie pogodnie, a jedynie na południu kraju mogą pojawić się burze, jednak prawdopodobieństwo jest stosunkowo niewielkie. Tego dnia możemy spodziewać się od 24 do 28 stopni Celsjusza, jak informuje za IMGW Radio Zet.

Do Polski powrócą upały? Trzeba spodziewać się nagłej zmiany pogody na typowo letnią!

Po kilku dniach kiepskiej pogody, nagłego ochłodzenia i obfitych opadów wraca lato w prawdziwej krasie. Meteorolodzy IMGW przekonują, że już za chwilę czekają nas duże upały. Na termometrach zobaczymy nawet 33 stopnie Celsjusza!

Mocna zmiana nastąpi jednak już w piątek 7 lipca. Temperatury wzrosną do 30 stopni na termometrach w cieniu. Wzrost ciepła będzie się jednak wiązał z możliwością występowania lokalnych burz.

Co w weekend? Na zachodzie i południu Polski temperatura sięgnie od 30 do 33 stopni Celsjusza w cieniu. Stąd IMGW wydało oświadczenie o spodziewanej możliwości ogłoszenia ostrzeżeń o upale pierwszy raz w tym roku. Trochę chłodniej będzie na wschodzie i północy kraju – od 24 do 29 stopni. Lokalnie trzeba spodziewać się burz z piorunami.

Ile potrwają upały? Minimum kilka dni, a synoptycy zapowiadają, że nawet przez tydzień. Ostrzeżenie dotyczy jednak wyłącznie zachodnich i południowych regionów Polski.

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA