Niestety, choć nadszedł sierpień i niemal wszyscy oczekują ładnej, słonecznej, a nawet upalnej pogody, typowej dla drugiego miesiąca wakacji to od poniedziałku nic z tego!

Meteorolodzy nie mają złudzeń i choć sami są zaskoczeni takim stanem rzeczy to przekonują, że nowy tydzień przyniesie zupełnie załamanie pogody, czym z pewnością nie będą ucieszona osoby, które właśnie w poniedziałek rozpoczną urlop. Nad Polską nadciągną spore niże znad Islandii, Norwegii i zachodniej Rosji. To nie wróży dobrze!

Od poniedziałku totalne załamanie pogody nad całą Polską! Zamiast pięknej, letniej aury będzie brzydko i deszczowo!

Niestety, meteorolodzy z IMGW cytowani przez portal naTemat nie pozostawiają żadnej nadziei – już od poniedziałku przesuwający się od zachodu chłodny front atmosferyczny przyniesie polarnomorskie powietrze, a zatem trzeba spodziewać się sporego ochłodzenia, a także spadku ciśnienia z tytułu niżów.

Już od poniedziałku doczekamy się spadku temperatury do około 20 stopni na Dolnym Śląsku i Pomorzu, a po drugiej stronie kraju będzie wciąż gorąco – 27-28 stopni Celsjusza w Lublinie i Rzeszowie.

Nad całą Polską trzeba spodziewać się zachmurzenia, deszczu i lokalnym burz. Padać nie będzie tylko na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w województwie zachodniopomorskim.

We wtorek nie lepiej – będzie deszczowo i pochmurno, a temperatura spadnie nawet do 17 stopni w Łodzi i Olsztynie. Najcieplej znów w Rzeszowie i Lublinie – 24-25 stopni.

Piękna pogoda ma wrócić stopniowo od środy, a w weekend wrócą upały do 31 stopni.

Załamanie pogody będzie jednak chwilowe – sierpień ma stać pod znakiem upałów. Będą nam jednak towarzyszyć ulewy, burze i grad.

fot. Pexels

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI