Z powodu nagłego skoku zachorowań i rosnącej lawinowo liczby nowych przypadków COVID-19 polskie władze zdecydowały się spotkać na specjalnej debacie poświęconej ewentualnmu przywróceniu obostrzeń i podsumowaniu ostatnich dni epidemii w Polsce. Rzecznik rządu Piotr

Müller poinformował o wynikach posiedzenia sztabu kryzysowego.

- Zespół nie podjął żadnych decyzji co do nowych restrykcji. Przedyskutował natomiast kwestie obostrzeń, które mogą być wprowadzanie w poszczególnych powiatach, gdzie liczba zakażeń będzie największa – przedstawił wyniki spotkania rzecznik rządu na konferencji prasowej, cytowany przez portal Fakty Interia.

Co jednak z dyskutowaną szeroko ewentualną kwarantanną dla przyjezdnych z zagranicy? Okazuje się, że w tej sprawie nie zapadły jeszcze wiążące decyzje.

Wnioski polskich władz po posiedzeniu sztabu zarządzania kryzysowego. Co dalej z epidemią w Polsce?

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował o decyzjach, jakie zapadły na zwołanym w trybie pilnym posiedzeniu rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Co będzie dalej z powrotem do kwestii obostrzeń, czy Polacy znów będą musieli liczyć z kwarantanną?

W trakcie spotkania poruszano również kwestię powrotu dzieci i młodzieży do szkół we wrześniu i przyjęto, że w niektórych regionach dojdzie do „przygotowania wariantów dla ograniczenia kształcenia dla poszczególnych powiatów”, a jeśli chodzi o obostrzenia i decyzje związane z restrykcjami będzie decydowała „regionalizacja”.

- Apelujemy do prowadzących placówki takie jak sklepy i restauracje, by przypominali o obowiązujących restrykcjach - stwierdził rzecznik rządu.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformował o kolejnym, drugim pod rząd rekordzie wykrytych przypadków koronawirusa w Polsce. Przybyło 657 chorych, a całkowita liczba odnotowanych przypadków przekroczyła 45,6 tysięcy osób.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI