Okazuje się, że nie chodzi jednak o przegłosowany jakiś czas temu przez posłów pakiet deregulacyjny, który miał na celu wprowadzenie ułatwienia dla kierowców i właścicieli pojazdów.

Według nowych przepisów nie chodzi o zniesienie nalepek legalizacyjnych na tablicach rejestracyjnych, a naklejek na przedniej szybie, tam gdzie znajduje się numer rejestracyjny. Ma to być ułatwienie między innymi dla tych kierowców, w samochodach których doszło np. pęknięcia przedniej szyby i konieczności jej wymiany. Tym sposobem, nie trzeba będzie iść do urzędu po nową nalepkę.

Nowe tablice rejestracyjne od 11 lipca. Co nowego można na nich znaleźć? Eksperci przekonują, że mała rewolucja

Na nowych „blachach”, które są wydawane przez urzędy od 11 lipca znalazły się m.in. hologramy, które powodują, ze tablic nie sposób podrobić. Dodatkowo, na nowych tablicach rejestracyjnych pierwszy raz w historii można znaleźć specjalne zabezpieczenie zrobione techniką laserowego graweru.

O nalepka legalizacyjna, numer certyfikatu producenta, a także – bat na fałszerzy – symbol orła w koronie, który ma nawiązywać do godła Polski.

Już 11 lipca doszło do zmian we wzorach tablic rejestracyjnych. Choć kierowcy na „pierwszy rzut oka” nie dostrzegają szczególnych zmian to zdaniem ekspertów doszło do prawdziwej rewolucji. O co chodzi?

Jak informuje serwis Interia Motoryzacja, wydawanie nowych tablic nie wiąże się jednak z rejestracją auta w obecnej chwili. Urzędy będą wydawać wcześniejsze tablice, a także ich wtórniki, które znajdują się w mocy organów rejestrujących pojazdy, zanim nowe przepisy weszły w życie aż do wyczerpania całego zapasu.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI