Niestety, wszyscy w Polsce od kilku dni przekonujemy się, że wirus magicznie nie znika, lecz wręcz odwrotnie – zaczyna rozchodzić się z coraz większą mocą. Dziś, blisko 5 miesięcy po wykryciu pierwszego przypadku COVID-19 w naszym kraju padł rekord zachorowań – to dokładnie 615 osób.

Sytuacja epidemiczna zaczęła mocno niepokoić polskie władze, które zastanawiają się nad przywróceniem niektórych obostrzeń.

W pierwszej kolejności możliwe ma być przywrócenie kwarantanny dla podróżnych z zagranicy tak, jak miało to miejsce jeszcze kilka tygodni temu.

Niestety, coraz więcej przypadków odnotowuje wiele krajów europejskich, szczególnie Hiszpania (głównie Katalonia) i Włochy.

Właśnie z tego powodu rządzący zastanawiają się nad sensownością ograniczenia ryzyka powiększenia się epidemii do większych niż obecna rozmiarów.

Stąd jest pomysł na przywrócenie 14-dniowej, obowiązkowej kwarantanny dla tych, którzy wracają z urlopów odbywających się poza Polską.

Czy wróci obowiązkowa kwarantanna dla urlopowiczów? Sytuacja epidemiczna się pograsza

+ - Na posiedzeniach rządu i zespołu zarządzania kryzysowego jest rozpatrywany wariant przywrócenia kwarantanny powrotnej w przypadku niektórych krajów. Pod uwagę brana jest np. Hiszpania - tłumaczy Piotr Mueller w "Dzienniku Gazecie Prawnej", cytowany przez serwis o2.

Polska nie należy tu do wyjątków, niektóre kraje już wdrożyły identyczne rozwiązanie, np. Wielka Brytania dla podróżnych wracających z Katalonii.

Choć rząd daje sobie czas dwóch tygodni na podjęcie decyzji to rosnąca liczba zakażonych daje sygnał, że może to być prawdopodobne już za kilka dni.

fot. Pikrepo

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI