Kolejny dzień z burzami czy wreszcie rozpogodzenie? Wszyscy mamy już dość upałów i w ich wyniku popołudniowych i wieczornych burz, które nawiedzają niemal wszystkie regiony Polski po kolei.

Burze, nawałnice, towarzyszący im grad i mocny wiatr dochodzący do czasem nawet 80 km/h potrafią naprawdę dać w kość, zwłaszcza osobom, które takiej pogody się boją, a także przerażonym zwierzętom.

Taka pogoda powoduje również duże straty materialne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podzielił się swoimi obserwacjami na czwartek. Co się okazuje? Nareszcie odetchniemy ze spokojem, choć w jedno popołudnie w tym tygodniu!

IMGW podał najnowszą prognozę pogody na czwartek. Aura będzie zupełnie inna niż ta z ostatnich kilku dni

Czwartek będzie naprawdę zdumiewający na tle pogody z ostatnich kilku dni. Po burzach i nawałnicach Polacy chcieliby chwili odpoczynku od gwałtownej aury i chyba wreszcie się uda. IMGW przybywa z nową prognozą na czwartek, jest zaskakująca!

Otóż nad Polską pojawi się niewielkie lub umiarkowane zachmurzenie, zależnie od regionu.

Chmur będzie znacznie więcej na północy Polski i w regionach południowo-wschodnich – tu trzeba spodziewać się deszczu i niedużego ochłodzenia, które będzie bardzo ożywcze po dniach z upałami.

Co ważne jednak – dziś burze, grad i nawałnice dadzą nam wytchnienie. Będzie jednak dość mocno wiało, szczególnie na wybrzeżu. W pozostałych częściach Polski można się spodziewać lekkiej letniej bryzy. To doskonały dzień na spacer lub aktywność na świeżym powietrzu.

Najcieplej będzie w Krakowie – 27 stopni wskażą tu termometry. Podobnie we Wrocławiu, Opolu, Rzeszowie czy Katowicach, natomiast najchłodniej będzie w Suwałkach i Koszalinie – około 19 stopni.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI