Niestety, pandemia ma swoje przykre konsekwencje, a tysiące Polaków będą musiały pogodzić się z trudnym losem. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, którymi podzieliła się minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg nie są optymistyczne. Niestety, sytuacja będzie pogarszać się diametralnie.

O co chodzi? Oczywiście o poziom bezrobocia w Polsce!

Już dziś wiadomo, że stopa bezrobocia wzrosła do 6,1 proc., a według prognoz specjalistów będzie jeszcze gorzej. Wyliczenia przekonują, że z zatrudnieniem pożegna się kolejnych 300 tysięcy osób!

Władze potwierdzają zły scenariusz, rynek pracy ulegnie pogorszeniu ze względu na pandemię. Pracę stracić może jeszcze 300 tysięcy osób

Dane GUS i MRPiPS nie napawają optymizmem Polaków. Miesiąc temu poziom bezrobocia w Polsce osiągnął pułap 6,1 proc. Zgodnie z analizami urzędników w urzędach pracy zarejestrowało się pod koniec pierwszego półrocza 2020 roku dokładnie 1 milion 26,5 tysiąca osób.

To duży wzrost, licząc, że w marcu, chwilę przed pandemią procent niezatrudnionych wynosił 5,4 proc. To o 117 tysięcy osób mniej.

Zgodnie z szacunkami – jak donosi serwis Pikio – ma być coraz gorzej. Duża fala zwolnień jeszcze nie nastąpiła, zatem trzeba się jej spodziewać lada chwila. Zgodnie z daleką od optymizmu prognozą Rady Ministrów stopa bezrobocia w tym roku ma wzrosnąć do 8 procent.

To daje o 300 tysięcy osób bez pracy więcej, czyli łącznie pod koniec 2020 roku, bez zatrudnienia pozostanie 1,33 mln Polaków.

O ile prognozy się sprawdzą to pandemia będzie jednym z głównych czynników wzrostu liczby zarejestrowanych bezrobotnych do 400 tysięcy nowych osób bez pracy. Polaków czeka naprawdę trudny czas pod względem zawodowym, a przez to finansowym.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI