Wszyscy Polacy powinni wziąć sobie do serca to ostrzeżenie, bo niezastosowanie się do zaleceń między innymi Rządowego Centrum Bezpieczeństwa może skutkować naprawdę przykrymi konsekwencjami. W przeciwnym wypadku narażamy się na wypadek!

Stacja TVN poinformowała o niebezpieczeństwie, jakie nam grozi, będzie ciężko!

IMGW wystosował alerty pierwszego stopnia dla wielu regionów kraju. Pogoda nie będzie nas rozpieszczać, szykują się burze z gradem, warunki będą bardzo niebezpieczne!

Okazuje się, że trudna sytuacja nastąpi aż w siedmiu województwach, a zapowiadana pogoda będzie szczególnie dotkliwa dla mieszkańców tych regionów.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekonuje, że warto przygotować się już teraz do trudnych warunków pogodowych.

Środowy wieczór znów będzie dynamiczny w wielu miejscach kraju. Niestety, pogoda nie będzie zachęcać do wychodzenia z domu. Lepiej przygotować się na trudności, może być naprawdę niebezpiecznie.

Gdzie będzie niebezpiecznie z powodu burz z gradem? Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano wobec województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, Podkarpacia, Śląska i Małopolski.

Tu mogą pojawić się bardzo niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców.

Jak przekazuje Pikio, w tych rejonach pojawią się burze z lokalnymi opadami gradu, spadnie do około 14 mm deszczu na centymetr kwadratowy, a wiatr będzie wiał z prędkością aż do 90 kilometrów na godzinę. Trzeba uważać!

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI