Choć znaczna większość obostrzeń została już zniesiona, a jedyną niedogodnością obecnie w codziennym życiu jest przymus noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych pomieszczeniach, w tym w pracy to polskie władze podjęły niezwykle ważną decyzję, która ma przełożenie na aktywność wielu Polaków.

Chodzi o możliwość przekraczania granicy. Polskie władze ponownie określiły, do których krajów możemy, a do których przedłużono zakaz lotów. Są nowe kraje do których może polecieć samolotem już bez przeszkód!

Nowe dyrektywy rządu dotyczące ograniczenia w lotach międzynarodowych. Do tych krajów wciąż nie możemy polecieć! Dla których państw Polska zdecydowała się otworzyć granice?

Właśnie pojawiła się aktualizacja lotniczych destynacji, czego dokonała Rada Ministrów. Zakaz lotów związany z pandemią koronawirusa na świecie ma ograniczać możliwe roznoszenie się patogenu między krajami. Na liście krajów, do których możemy latać swobodnie pojawiły się nowe państwa! Są to chociażby Tunezja, Turcja czy Tajlandia.

fot. Pikist

- Zakazu nie stosuje się do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe do Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, Gruzji, Japonii, Kanady, Królestwa Marokańskiego, Królestwa Tajlandii, Nowej Zelandii, Republiki Albanii, Republiki Białorusi, Republiki Korei, Republiki Rwandy, Republiki Tunezyjskiej, Republiki Turcji, Ukrainy, Wschodniej Republiki Urugwaju i Związku Australijskiego - czytamy w komunikacie polskich władz, cytowanym przez Pikio.

Wśród nowych destynacji, do których możemy polecieć znalazły się Maroko, Tajlandia, Nowa Zelandia, Algieria, Rwanda, Tunezja, Turcja, Urugwaj i Australia. Wciąż nie możemy jednak udać się samolotem do Szwecji czy Portugalii, a także Czarnogóra i Luksemburg.

Można jednak do nich wjechać, przekraczając granicę innym środkiem transportu, np. samochodem czy autokarem.

Obecne rozporządzenie obowiązuje do 11 lipca. Później Rada Ministrów wyda kolejne, uaktualnione w zależności od nowej sytuacji epidemiologicznej.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI