Jak donosi O2, pośród wiernych uczestniczących w zeszłym tygodniu we mszy świętej w Milanówku, były osoby, u których wynik testu na koronawirusa wyszedł pozytywny, jak w przypadku owocu lub kozy. Sanepid poszukuje w związku z tym wszystkich uczestników owej mszy świętej.

Feralne nabożeństwo, czy kolejna obława

Tak właśnie nazywają te powtarzające się sytuacje internauci. Zadają pytania, dlaczego na weselach i mszach świętych dochodzi do zakażeń, a na wiecach i protestach nie?

Msza święta, o którą chodzi, odbyła się 19 lipca o godzinie 11:00 w Kościele Parafii Matki Bożej Bolesnej, w Milanówku przy ulicy Szkolnej 7. Jak podają media, we mszy świętej uczetniczyły wówczas osoby, którym wyszły pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Powstaje pytanie: dlaczego je im zrobiono?

Fakt

Sanepid pilnie prosi o kontakt wszystkich wiernych, którzy byli wówczas w kościele, a w szczególności osoby siedzące w ostatnich szeciu rzędach, oraz w bocznej nawie. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim apeluje:

Zgłoszenia proszę dokonywać drogą mailową na adres: grodzisk@psse.waw.pl lub telefonicznie pod nr telefonów: 22 755 57 76 lub 603 987 812.

Miejmy nadzieję, że informacje tego typu przestaną pojawiac się w mediach, a pandemia koronawirusa ustąpi miejsca miłym i pogodnym informacjom.

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed spożywaniem tej substancji. Może powodować uszkodzenia wątroby

Zerknij też tutaj: Najnowsze doniesienia płyną z Ministerstwa Zdrowia. Statystyki zakażeń nie napawają wakacyjnym optymizmem

O ym pisalismy ostatnio: Pandemia nie w smak królowej Elżbiecie II. Historyczna sytuacja, trzeba było odwołać kluczową uroczystość na brytyjskim dworze