To potężna liczba, a mówimy wyłącznie o trzech dniach! Ratownicy WOPR i policjanci biją na alarm, apelując o rozwagę. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą jest kluczem do bezpiecznego wypoczynku.

Nie bójmy się także wracać uwagę na innych plażowiczów, w ten sposób możemy uratować im życie! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert!

Czego trzeba przestrzegać przede wszystkim? Do podstawowych wytycznych należą: kąpiel w wyznaczonych do tego celu miejscach, unikanie dzikich kąpielisk, szczególnie glinianek i akwenów o niestabilnym dnie, stosowanie się do poleceń i alertów ratowników, stosowanie się do zakazu pływania w skażonych np. sinicami wodach (zwracajmy uwagę na zakazy wydawane przez GIS lub WSSE!), a także zakładanie kapoka podczas pływania łódką, kajakiem czy rowerem wodnym.

Przede wszystkim – nieskakanie na główkę do nieznanej wody i pod żadnym pozorem – nie wolno wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu i/lub środków psychoaktywnych!

RCB publikuje czarny bilans minionego weekend! W kąpieliskach w Polsce utonęło 17 osób, trzeba zachować ostrożność podczas kąpieli!

Służby ratownicze mówią wprost – niezwykle groźne jest również wbieganie do wody, będąc rozgrzanym po opalaniu, gdyż może dojść do zatrzymania akcji serca lub udaru bądź wylewu przesz szok termiczny.

Nie wolno również wypływać na własnym materacu daleko od brzegu, szczególnie poza wyznaczony teren kąpieliska (określony za pomocą bojek). Pływanie po jedzeniu również nie jest wskazane.

Jak przypomina serwis Wirtualna Polska, od początku lipca w Polsce doszło do utonięcia 71 osób. To o ponad dziesięć więcej niż w sierpniu, wówczas życie pod wodą straciło 60 osób. Każdy sezon w Polsce przynosi złe statystyki.

W ubiegłym roku doszło do utonięcia 456 osób, z czego 98 pływało po alkoholu.

Jak informował portal "Życie": METEOROLODZY WIEDZĄ, JAKA CZEKA NAS JESIEŃ I ZIMA W TYM ROKU. NADEJDĄ ZJAWISKA ATMOSFERYCZNE, KTÓRYCH KOMPLETNIE SIĘ NIE SPODZIEWAMY

Przypomnij sobie: POLSKI PARLAMENTARZYSTA TRAFIŁ DO SZPITALA, NATYCHMIASTOWA OPERACJA OKAZAŁA SIĘ BYĆ NIEZBĘDNA. DO SIECI TRAFIŁY ZDUMIEWAJĄCE ZDJĘCIA

Portal "Życie" pisał również: JAKĄ PENSJĘ DOSTAJE PREZES TELEWIZJI POLSKIEJ? ZAROBKI JACKA KURSKIEGO UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE, WIADOMO, ILE DOSTAWAŁ ZA KAŻDY ROK NA STANOWISKU