500 plus to program, który pozwala wielu rodzicom na podniesienie standardu życia ich pociech. Okazuje się, że z dofinansowania korzysta ogromna ilość Polaków. Czy już wkrótce czekają nas zmiany w zasadach wypłacania środków z 500 plus?

Już niedługo czekają nas poważne zmiany

Od samego początku było wiadomo, że środki w ramach bonu turystycznego nie będą przekazywane bezpośrednio w formie gotówki. Każda z osób, która otrzymała świadczenie w ramach bonu turystycznego dostają bowiem specjalny kod, który podaje podczas rezerwacji pobytu i w ten sposób opłacany jest jej pobyt.

W ostatniej rozmowie dziennikarza portalu Money.pl z profesor Gertrudą Uścińską - prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, okazało się iż niewykluczone jest, że już niedługo świadczenie 500 plus również nie będzie wypłacane w formie gotówki.

- To jest wielki, nowy proces, który dokonał się w ramach działań wymuszonych przez COVID. Ten kierunek mamy zamiar wykorzystać w szerokim zastosowaniu do naszych działań w przyszłości. Pracujemy nad tym i porozmawiamy o tym w niezbyt odległym czasie - powiedziała w rozmowie prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Prezes ZUS nie ma wątpliwości

- Możemy patrzeć także z punktu widzenia innych świadczeń realizowanych przez państwo. Pracujemy nad tym, monitoring bonu turystycznego zostanie wykorzystany. Będzie to też wzmocnienie naszego PUE, myślę, że będziemy przechodzić w większości na obsługę przez Internet - dodała profesor Gertruda Uścińska.

Czy zatem już niebawem świadczeniobiorców 500 plus czekają bardzo poważne zmiany? Jakie zmiany przyniesie nowy system? Tego dowiemy się, według zapewnień prezes ZUS, już niebawem.

Jak informował portal "Życie": BĘDĄ ZMIANY W SPRAWIE KONTROLI FOTORADARU? RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH Z APELEM, BY NIE ZMUSZAĆ DO DONOSZENIA NA SAMEGO SIEBIE

Przypomnij sobie: JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH RODZIN NA ŚWIECIE MA NOWEGO CZŁONKA. KOBIETA URODZIŁA 22 DZIECKO, TO CÓRKA. CZY JUŻ PLANUJĄ KOLEJNE DZIECKO

Portal "Życie" pisał również: TRZEBA UWAŻAĆ NA OSZUSTWA NA „BON TURYSTYCZNY”. WIELE PRZYPADKÓW, POLSKIE WŁADZE I POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA MÓWIĄ – NIE DAJMY SIĘ ZWIEŚĆ