Jak informuje portal wawalove.wp.pl, dwoje osób pracujących w stołecznej sekcji PKP Intercity wykazało pozytywne testy na koronawirusa. Sytuacja jest poważna, bowiem oboje często podróżowali po całym kraju.

Sytuacja jest bardzo poważna!

Jak przekazało PKP Intercity zakażona jest jedna z konduktorek oraz kierownik pociągu pracujący w pociągach PKP Intercity. Oboje wykazali pozytywne testy na koronawirusa.

Jak się okazuje, PKP Intercity dowiedziało się o zakażonym kierowniku pociągu dokładnie 16 lipca. Mężczyzna natychmiast został skierowany do szpitala w Ostródzie. „Gazeta Stołeczna” poinformowała jednak, że wcześniej pracował on na trasach do Katowic, Wrocławia oraz Trójmiasta.

Na ten moment wszystkie osoby z załogi, które pracowały z kierownikiem pociągu przebywają na kwarantannie.

PKP Intercity informuje o kolejnych przypadkach!

19 lipca potwierdzono natomiast kolejny przypadek koronawirusa. Tym razem pozytywny tet na nowego wirusa otrzymała konduktorka. Jak się okazuje, choroba przebiega u kobiety bez jakichkolwiek objawów, jednak mimo tego została skierowana na kwarantannę.

Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza” na ten moment kilkadziesiąt osób spośród personelu PKP Intercity nie pojawia się pracy, natomiast spora grupa nadal czeka na wyniki testów na koronawirusa.

PKP Intercity zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i podróżującym ich pociągami. Z tego też powodu w pociągach PKP Intercity bardzo mocno przestrzegane są wszystkie sugerowane przez rząd obostrzenia.

Jak informował portal "Życie": KURSCY MUSZĄ RADYKALNIE ZMIENIĆ SWOJE PLANY? MEDIA UJAWNIAJĄ, JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI MŁODEJ PARY

Przypomnij sobie: MAŁO KTO SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH DEKLARACJI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA POINFORMOWAŁ O NADCHODZĄCYCH ZMIANACH

Portal "Życie" pisał również: ZDJĘCIE, KTÓRE POJAWIŁO SIĘ W INTERNECIE ZASKOCZYŁO WIELE OSÓB. Z KIM PRZYJAŹNIŁA SIĘ KRYSTYNA PAWŁOWICZ PRZED WIELOMA LATY