Posiadacze kont bankowych w naszym kraju będą musieli się liczyć z najnowszymi regulacjami, które nie wpłyną korzystnie na stan ich posiadania.

Niestety, banki muszą dostosować się do nowego prawa, które spowoduje, że ich dochody zmaleją, co będzie miało istotne znaczenie dla finansów szeregowych klientów. Zmiana szczególnie uderzy w osoby posiadające konta „za zero”.

Okazuje się bowiem, że posiadanie konta w banku będzie nas kosztować znacznie więcej niż dotychczas. Dlaczego?

Ponieważ rząd zdecydował o cięciu stóp procentowych i choć ten pomysł miał pomóc w ograniczeniu skutków kryzysu związanego z pandemią to może przynieść nieoczekiwane rezultaty, które przełożą się na nasze portfele.

Zmianom mogą podlegać również darmowe dotychczas wypłaty z bankomatów czy brak kosztów za obsługę kart płatniczych i kredytowych.

Banki w Polsce mogą straci

ć spore dochody, co odbije się na klientach

O sprawie informuje portal Money.pl, który ukazał dane przedstawione przez „Puls Biznesu”.Banki w Polsce mają stracić nawet 8-9 mld złotych z odsetek, zatem przełoży się to na klientów, bo instytucje finansowe nie mogą sobie pozwolić na taki spadek przychodów.

Jak przekonuje Pikio.pl, jeden z banków już zapowiedział, że to koniec m.in. bezterminowych umów.

- Ceny muszą iść w górę. Innej możliwości nie ma. Jedynym sposobem zminimalizowania strat jest wzrost opłat za podstawowe usługi - stwierdził w rozmowie z „Pulsem Biznesu" prezes jednego z banków, cytowany przez Pikio.pl.

W związku z decyzją władz trzeba będzie wrócić np. do wprowadzenie opłat za prowadzenie rachunku.

Jak informował portal "Życie": POLACY BĘDĄ MUSIELI DOSTOSOWAĆ SIĘ DO NOWEGO ZAKAZU. NIE OBEJMIE ON WSZYSTKICH, ALE I TAK JEGO KONSEKWENCJE SĄ DOTKLIWE, WŁAŚNIE WSZEDŁ W ŻYCIE

Przypomnij sobie: TADEUSZ RYDZYK POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. NAGŁA INFORMACJA ZBURZYŁA JEGO SPOKÓJ, ODESZŁA BLISKA MU OSOBA

Portal "Życie" pisał również: PODCZAS GRZYBOBRANIA MOŻNA DOSTAĆ MANDAT! NIEWIELE OSÓB O TYM WIE, CZYM MOŻNA SIĘ NARAZIĆ PODCZAS SPACERÓW PO LESIE