Jak wynika z obliczeń podanych przez „Super Express” pensje szefów w warszawskich spółkach sięgają średnio 28 tysięcy złotych miesięcznie!

Zgodnie z powszechnie znanymi informacjami, dostępnymi w Biuletynie Informacji Publicznej, Rafał Trzaskowski w ubiegłym roku otrzymał wynagrodzenie jako prezydent Warszawy w wysokości 155 tysięcy złotych w skali roku.

Natomiast prezydent Andrzej Duda zarobił jako głowa państwa 243 tysiące złotych w 2019 roku.

Zarobki prezesów i dyrektorów warszawskich spółek są potężne. Przewyższają przychody prezydenta Warszawy i Polski!

Ile natomiast dostają szefowie warszawskich spółek, w tym przedsiębiorstw z branży komunikacyjnej – metra, komunikacji autobusowej, tramwajowej czy wodociągów? Znacznie więcej, jak podane „SE”.

Rekordową pensję otrzymuje w Warszawie prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Renata Tomusiak. To aż 380 tysięcy złotych. Kwota zostały ujawnione przez stołeczny ratusz tuż po wyborach.

Kilka tygodni temu politycy PiS, na czele z posłem Sebastianem Kaletą prosili Rafała Trzaskowskiego o ujawnienie kwot wynagrodzeń szefów spółek, pracujących z nadania urzędu. Wówczas ujawniono wyłącznie pensje wiceprezydentów. Teraz do BIP trafił już komplet.

Równie wysoką pensję otrzymuje również prezes Tramwajów Warszawskich Wojciech Bartelski, który w 2019 roku zarobił 348 tys. złotych na stanowisku.

Zarządzający stołecznym metrem od 14 lat Jerzy Lejk otrzymał w ubiegłym roku 345 tysięcy złotych, a o tysiąc mniej szef Miejskich Zakładów Autobusowych, Jan Kuźmiński.

Najniższe zarobki osiągają dyrektorzy Pałacu Kultury i Nauki – Rafał Krzemień (311 tysięcy złotych) i jego zastępca, Sebastian Wierzbicki – 286 tysięcy złotych.

fot. wallpaperflare.com

Jak informował portal "Życie": POLACY BĘDĄ MUSIELI DOSTOSOWAĆ SIĘ DO NOWEGO ZAKAZU. NIE OBEJMIE ON WSZYSTKICH, ALE I TAK JEGO KONSEKWENCJE SĄ DOTKLIWE, WŁAŚNIE WSZEDŁ W ŻYCIE

Przypomnij sobie: TADEUSZ RYDZYK POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. NAGŁA INFORMACJA ZBURZYŁA JEGO SPOKÓJ, ODESZŁA BLISKA MU OSOBA

Portal "Życie" pisał również: PODCZAS GRZYBOBRANIA MOŻNA DOSTAĆ MANDAT! NIEWIELE OSÓB O TYM WIE, CZYM MOŻNA SIĘ NARAZIĆ PODCZAS SPACERÓW PO LESIE