W aktualnej prognozie pogody na poniedziałek 20 lipca trzeba się spodziewać naprawdę trudnych warunków atmosferycznych. Choć poranek i wczesne popołudnie nie dadzą oznak złej pogody to wszystko zacznie się gwałtownie zmieniać już wczesnym popołudniem.

Synoptycy nie mają najmniejszych wątpliwości – nad Polską pojawi się mocny burzowy front, który zmieni wszystko. Spodziewane są burze z ulewami, lokalnie opady gradu, a także bardzo mocny wiatr do 85 kilometrów na godzinę! Mieszkańcy których regionów mogą spodziewać się najgorszego?

Pogoda w poniedziałek po południu mocno nas zaskoczy! Lepiej nie wychodzić z domu, przejdą mocne burze!

Okazuje się, że piękna pogoda w weekend doczeka się kontynuacji w poniedziałek, ale tylko do wczesnego popołudnia. Jak donosi „Super Express” ciepło i słonecznie będzie głównie w centrum, na wschodzie i na południu Polski – tu temperatura osiągnie od 25 do 28 stopni, jednak front burzowy zacznie nadciągać już od północnych krańców Polski. Chłodniejszy front nadejdzie z północnego zachodu. Już przed południem na zagrzmieć na zachodzie i w centrum.

- Po południu miejscami gwałtowne burze będą się pojawiać w centrum, na Kujawach, Warmii, a także na południowym wschodzie. Lokalnie możliwy grad i bardzo silny wiatr. Nad Pomorze Zachodnie i Wybrzeże napłynie już chłodniejsza masa powietrza, 20-21 stopni – przekonuje Rafał Maszewski z serwisu pogodawtoruniu.pl, cytowany przez „SE”.

Faktycznie, zgodnie z zapowiedziami meteorologów chłodniej ma być w okolicach Szczecina i Koszalina – około 22-23 stopnie. Nad resztą kraju mamy jeszcze ciepły i słoneczny front.

Jednak, jak informuje IMGW silne burze z innymi zjawiskami atmosferycznymi, jak grad czy silny wiatr dochodzący do 85 km/h obejmą zachodnią połowę kraju i centrum. Może spaść do 40 mm na centymetr kwadratowy.

Jak informował portal "Życie": POLSKIE WŁADZE POSTANOWIŁY PRZEKAZAĆ NOWE ŚWIADCZENIE DODATKOWEJ GRUPIE POLAKÓW. PIENIĄDZE MOGĄ ZYSKAĆ TYSIĄCE OSÓB

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCE POSTĘPOWANIE JEDNEJ Z SIECI HANDLOWYCH. KLIENCI NIE WIEDZĄ, CO TYM MYŚLEĆ, MAJĄ DOŚĆ TAKICH PRAKTYK

Portal "Życie" pisał również: UOKIK ROZPATRUJE DONIESIENIA W SPRAWIE PEWNEJ SIECI HANDLOWEJ. KLIENCI NIE WYTRZYMALI, POPROSILI O STOSOWNĄ REAKCJĘ SŁUŻB