Jak podaje portal "se.pl", epidemia koronawirusa na Pomorzu wciąż zbiera swoje żniwo. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku nie pozostawia złudzeń.

Nowe ognisko zachorowań na Pomorzu

Dane, jakie podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku wskazują na pojawienie się nowego ogniska zakażeń koronawirusem. Jak podają media, jest to związane z pielgrzymką do Lichenia.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny potwierdził wczoraj obecność koronawirusa u osób z województwa pomorskiego. Są to mieszkańcy Gdyni, powiatu słupskiego, oraz powiatu sztumskiego.

Informuje Wojewódzki Inspektor Sanitarny, doszło do powstania nowego ogniska zakażenia koronawirusem na terenie województwa pomorskiego.

Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie trzy osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem są w stanie dobrym.

Jak się okazuje, dwie osoby zakażone brały wcześniej udział w pielgrzymce do Lichenia. Sanepid nie ukrywa że łączy ze sobą te dwie sprawy.

YT

Od początku epidemii koronawirusa, na Pomorzu potwierdzono w sumie 718 przypadków zakaźeń koronawirusem, 38 ofiar śmiertelnych, oraz 608 ozdrowieńców. Piętnaście osób spośród zakażonych wciąż przebywa w szpitalach, a izolacją pozaszpitalną objęto 57 osób.

O tym pisaliśmy: Jaka pogoda czeka nas latem 2020 roku? Większość Polaków nie będzie zadowolona z przewidywań synoptyków

Zerknij: Małgorzata Rozenek-Majdan i jej mąż Radosław wyjeżdżają z Warszawy na dłużej. O co chodzi

Przypominamy o: Czy pandemia dobiega końca? Wręcz przeciwnie. Statystyki jasno wskazują, jaka sytuacja panuje w Polsce i na świecie