Prognoza pogody na letnie miesiące

Różnorodnie - tak jednym słowem można określić pogodę, która przyjdzie do nas w letnie miesiące. Niestety musimy spodziewać się niebezpiecznych i niespotykanych dotąd zjawisk atmosferycznych. Planując wakacyjny odpoczynek, powinniśmy już teraz uwzględnić sugerowane przez synoptyków prognozy.

Z pewnością globalne ocieplenie przyniesie nam upalne lato, jednak związane są z tym susze i pożary, które będą występować głównie na wschodzie naszego kraju. Mieszkańcy zachodniej części Polski muszą natomiast przygotować się na silne opady deszczu połączone z gradem i wiatrem o niebywałej prędkości. Zjawiska te będą przyczyną wielu podtopień.

Pixabay

Nasze nadmorskie tereny znów odwiedzą burze, które będą niezwykle groźne i mogą powodować sztormy. Dlatego wybierając się w rejony Bałtyku, należy ciągle śledzić prognozy pogody i sotoswać się do zaleceń zawartych w ewentualnych alertach.

Jak sytuacja wygląda w całej Europie? Z burzami będą zmagać się północne Niemcy, Francja oraz Wileka Brytania. Susze wystąpią na Półwyspie Iberyjskim, a jedynym "przyjemnym" miejscem na naszym kontynencie będzie Półwysep Skandynawski.

Pixabay