Ta decyzja ma dotyczyć czterech największych przedsiębiorstw energetycznych Polsce, którzy są tzw. sprzedawcami z urzędu, czyli PGE Obrót, Tauron Sprzedaż, Enea i Energa Obrót.

Zdaniem prezesa URE nie ma żadnego uzasadnienia dla wniosków koncernów w sprawie podwyżek cen energii, nawet obecna sytuacja rynkowa na to nie wpływa. Oznacza to, że firmy będą musiały utrzymać dotychczasowe ceny dla klientów w gospodarstwach domowych z tzw. grupy taryfowej G, przekonuje money.pl.

Enea i PGE Obrót miały zatwierdzone taryfy tylko na pierwsze trzy miesiące roku, ale z powodu niezakończenia postępowania wobec nowych taryf dla tych firm przed 1 kwietnia obowiązuje stary taryfikator. Energa i Tauron złożyły wniosek o nową taryfę, mimo posiadania takowej na cały rok.

Ceny prądu dla odbiorców indywidualnych nie wzrosną. Taka jest decyzja urzędu Regulacji Energetyki

To dobra informacja dla milionów odbiorców energii, czyli klientów indywidualnych. URE nie zgodził się na zmiany cen taryfy dla odbiorców w gospodarstwach domowych, a także stawek na sprzedaż energii elektrycznej.

Prezes URE prowadzi postępowania taryfowe po to, by określić, czy stawki cen energii elektrycznej są racjonalne, a ich podnoszenie lub obniżanie ma uzasadnienie w sytuacji na rynku, czyli broni praw klientów.

W ten sposób firmy muszą złożyć wniosek uzupełniony o dokumentację o ustalenie nowej taryfy na kolejny okres, z wyszczególnieniem wyliczeń i uzasadnieniem swojej prośby. Dialog z URE trwa tak długo, aż obie strony nie wypracują konsensusu w tej sprawie.

Jak informował portal "Życie”: BAWILI SIĘ NA WESELU I PRZYJĘCIU KOMUNIJNYM, POTEM OKAZAŁO SIĘ, ŻE SĄ ZARAŻENI. DZIESIĄTKI PRZYPADKÓW WYKRYŁ SANEPID

Przypomnij sobie: HEROICZNY CZYN PEWNEJ PARY. MIMO WIELKIEGO STRACHU, STANĘLI OKO W OKO Z NIEDŹWIEDZIEM, ZWIERZĘ NIE WIEDZIAŁO, CO ROBIĆ

Portal "Życie" pisał również: WE WSZYSTKICH NADMORSKICH LOKALACH GASTRONOMICZNYCH JEST TAK DROGO? TURYŚCI POKAZALI RACHUNEK, TO AŻ TRUDNE DO ZROZUMIENIA