Kolejne dni lipca nie będą zadowalające dla wielu Polaków stęsknionych za ciepłem, słoneczną pogodą i możliwością opalania się. Synoptycy serwisu pogoda.wp.pl przekonują, że jak na lipiec będzie to wyjątkowo chłodny tydzień i czas wyciągnąć kurtki z szaf. Nad Polskę zawitał chłodny i deszczowy front.

Co ciekawe, padać nie będzie aż do środy, jednak nad Polską pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie, a słońca będzie niewiele. Na szczęście, przez trzy dni nie spodziewajmy się burz. Na termometrach nie zobaczymy wysokich temperatur – od 17 stopni na Pomorzu Zachodnim, po 22 i 24 na Mazowszu i w lubuskiem, Wielkopolsce i Dolnym Śląsku.

Burze wrócą w czwartek i piątek. Synoptycy przestrzegają przed kolejną gwałtowną pogodą.

Mimo chłodu. Nad Polska do środy będzie sporo słońca. W czwartek i piątek znów pojawią się burze z piorunami na terenie całego kraju. W środę słonecznie będzie w pasie zachodnim – od Szczecina po Wrocław. Będzie ciepło – od 24 stopni na Podlasiu po 27 stopni w Małopolsce, na ziemi łódzkiej i lubuskiej i na Dolnym Śląsku.

Czwartek będzie znów chłodniejszy i temperatura spadnie do 22-23 stopni Celsjusza, lecz w wielu miejscach może być znacznie chłodniej – w trakcie deszczu słupki rtęci spadną do 16-17 stopni w takich regionach jak Górny Śląsk, Małopolska, Góry Świętokrzyskie, Podkarpacie, Małopolska czy Lubelszczyzna. Od czwartku do soboty może spaść od 60 do 80 mm wody.

Warto również uważać na wyjątkowo zimne poranki. W wielu miejscach kraju temperatura może spaść nawet do 7-10 stopni. Warto zabrać z domu kurtkę lub bluzę, by nie zmarznąć!

Jak informował portal "Życie”: BAWILI SIĘ NA WESELU I PRZYJĘCIU KOMUNIJNYM, POTEM OKAZAŁO SIĘ, ŻE SĄ ZARAŻENI. DZIESIĄTKI PRZYPADKÓW WYKRYŁ SANEPID

Przypomnij sobie: HEROICZNY CZYN PEWNEJ PARY. MIMO WIELKIEGO STRACHU, STANĘLI OKO W OKO Z NIEDŹWIEDZIEM, ZWIERZĘ NIE WIEDZIAŁO, CO ROBIĆ

Portal "Życie" pisał również: WE WSZYSTKICH NADMORSKICH LOKALACH GASTRONOMICZNYCH JEST TAK DROGO? TURYŚCI POKAZALI RACHUNEK, TO AŻ TRUDNE DO ZROZUMIENIA