Jak zdradził w ostatniej rozmowie dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Ghebreyesus, z najnowszych statystyk i badań przebiegu pandemii nie zbliżyła się ona jeszcze do szczytu, a także „rozprzestrzenia się bez najmniejszej kontroli”. Zdaniem „Daily Miał”, które cytuje portal o2.pl, podobna sytuacja obejmuje większą część krajów świata, liczba przypadków zakażenia SARS-CoV-2 rośnie z każdym dniem i to lawinowo. Co będzie dalej?

Gdy w wielu krajach zachodnich epidemia powoli zaczyn się ograniczać, a liczba przypadków spada, tak w USA, krajach Ameryki Południowej i wielu innych lawinowo przybywa liczba nowych przypadków COVID-19 i to codziennie.

Zdaniem WHO, pandemia COVID-19 rozpędza się coraz mocniej, organizacja podała powód tego stanu

Co jest tego powodem? Szef WHO przekonuje, że niepotrzebnie złagodzono wiele obostrzeń, w tym przywrócono międzynarodowe połączenia lotnicze i otwarto granice, co powoduje zarażanie się koronawirusem i przekazywanie go dalej. Wiele państw zlikwidowało również obowiązek 14-dniowej kwarantanny po powrocie do kraju.

Jak tłumaczy Tedros Ghebreyesus, w ciągu ostatniego 1,5 miesiąca całkowita liczba zakażeń koronawirusem miała się podwoić. To bardzo szybko, a od grudnia 2019 roku oficjalnie na świecie odnotowano już ponad 12 milionów chorych na COVID-19.

Niestety, w większej części świata nie ma dobrego dostępu do profesjonalnej opieki zdrowotnej, w tym testów, izolacji i leczenia chorych, co mogłoby pozwolić opanować epidemię.

- W większej części świata wirus nie znajduje się pod kontrolą, jest coraz gorzej – przywołuje słowa dyrektora WHO „Daily Mail”.

Jak informował portal "Życie”: BAWILI SIĘ NA WESELU I PRZYJĘCIU KOMUNIJNYM, POTEM OKAZAŁO SIĘ, ŻE SĄ ZARAŻENI. DZIESIĄTKI PRZYPADKÓW WYKRYŁ SANEPID

Przypomnij sobie: HEROICZNY CZYN PEWNEJ PARY. MIMO WIELKIEGO STRACHU, STANĘLI OKO W OKO Z NIEDŹWIEDZIEM, ZWIERZĘ NIE WIEDZIAŁO, CO ROBIĆ

Portal "Życie" pisał również: WE WSZYSTKICH NADMORSKICH LOKALACH GASTRONOMICZNYCH JEST TAK DROGO? TURYŚCI POKAZALI RACHUNEK, TO AŻ TRUDNE DO ZROZUMIENIA