Tegoroczna pogoda nie jest dla nas łaskawa ani przez chwilę. Nieustannie napływają do nas ostrzeżenia meteorologiczne. Jak dziś będzie przedstawiać się sytuacja? Które regiony Polski są najbardziej zagrożone gwałtownymi zmianami pogody?

Kto powinien dziś szczególnie uważać na gwałtowne zjawiska pogodowe?

Z informacji opublikowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że najbardziej niebezpieczna pogoda będzie dziś panować w województwie kujawsko - pomorskim.

To właśnie mieszkańcy tamtego regionu Polski powinni dziś wyjątkowo mocno uważać na zmieniające się warunki pogodowe. Czego powinni się spodziewać?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez burzami, którym mogą towarzyszyć porywy wiatru osiągające momentami nawet 100 km/h. Co więcej, podczas burz możliwe są także obfite opady deszczu, wynoszące nawet 20 mm, a lokalnie może pojawić się grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia takich warunków pogodowych wynosi aż 80%. Ostrzeżenie dla województwa kujawsko - pomorskiego jest aktualne dziś od godziny 14:00 do godziny 21:00.

Pogoda może być kapryśna również na innych obszarach naszego kraju

Burze mogą wystąpić także w pozostałej części kraju, między innymi w województwie łódzkim, wielkopolskim i mazowiecki. Na Pomorzu możliwe obfite opady deszczu. Najcieplej będzie dziś na południowych krańcach Polski, gdzie słupki rtęci pokażą nawet 30 stopni Celsjusza!

Pamiętajmy, aby podczas burz zachowywać bezwzględną ostrożność. Należy schować się w bezpiecznym miejscu, z dala od drzew. Ważne jest także aby podczas burz nie korzystać z parasolek oraz z telefonów komórkowych na otwartej przestrzeni.

Jak informował portal "Życie”: BAWILI SIĘ NA WESELU I PRZYJĘCIU KOMUNIJNYM, POTEM OKAZAŁO SIĘ, ŻE SĄ ZARAŻENI. DZIESIĄTKI PRZYPADKÓW WYKRYŁ SANEPID

Przypomnij sobie: HEROICZNY CZYN PEWNEJ PARY. MIMO WIELKIEGO STRACHU, STANĘLI OKO W OKO Z NIEDŹWIEDZIEM, ZWIERZĘ NIE WIEDZIAŁO, CO ROBIĆ

Portal "Życie" pisał również: WE WSZYSTKICH NADMORSKICH LOKALACH GASTRONOMICZNYCH JEST TAK DROGO? TURYŚCI POKAZALI RACHUNEK, TO AŻ TRUDNE DO ZROZUMIENIA