Prognozy Światowej Organizacji Meteorologicznej nie są dobre. Okazuje się bowiem, że kolejne pięć lat pod względem ciepła na ziemi będą coraz trudniejsze. Sukcesywnie będzie rosnąć temperatura na planecie, średnie roczne temperatury mają podnieść się o minimum jeden stopień Celsjusza w stosunku do poziomów z ery przedindustrialnej. O pogarszającej się sytuacji klimatycznej informuje Interia.pl.

WMO, która jest jedną z agend ONZ przekonuje, że szanse na przekroczenie temperatur o 1,5 stopnia wobec średniej z lat 1850-1900 wynosi dziś 20 procent. Ma do tego dojść niezwykle szybko, bo już w ciągu najbliższych pięciu lat.

Okazuje się również, że poprzednie pięć lat zostało określone przez specjalistów jako najcieplejszy okres w historii pomiarów klimatu. Według badaczy średnie temperatury w latach 2020-2024 mają być od 0,91 do 1,59 stopnia wyższe od poziomów ciepła w epoce przed industrializacją.

Na świecie będzie coraz cieplej. Druzgocąca prognoza specjalistów ze Światowej Organizacji Meteorologicznej

- Badanie to pokazuje wielkie wyzwanie, jakie stanęło przed nami w związku z utrzymaniem wzrostu temperatur na świecie w tym stuleciu poniżej poziomu sprzed epoki przemysłowej oraz kontynuacja wysiłków na rzecz ograniczenia wzrostu temperatury jeszcze bardziej do 1,5 stopnia - powiedział Petteri Taalas, sekretarz generalny WMO, cytowany przez Interię.

Zgodnie z zapowiedziami badaczy, szansa na minimum jeden miesiąc w latach 2020-2024 stanie się cieplejszy o co najmniej 1,5 stopnia niż w epoce przed rewolucją przemysłową wynosi aż 70 procent! Dodatkowo wiadomo, ze sama Arktyka ma ocieplić się dwa razy mocniej niż średnia światowa!

Jak informował portal "Życie”: BAWILI SIĘ NA WESELU I PRZYJĘCIU KOMUNIJNYM, POTEM OKAZAŁO SIĘ, ŻE SĄ ZARAŻENI. DZIESIĄTKI PRZYPADKÓW WYKRYŁ SANEPID

Przypomnij sobie: HEROICZNY CZYN PEWNEJ PARY. MIMO WIELKIEGO STRACHU, STANĘLI OKO W OKO Z NIEDŹWIEDZIEM, ZWIERZĘ NIE WIEDZIAŁO, CO ROBIĆ

Portal "Życie" pisał również: WE WSZYSTKICH NADMORSKICH LOKALACH GASTRONOMICZNYCH JEST TAK DROGO? TURYŚCI POKAZALI RACHUNEK, TO AŻ TRUDNE DO ZROZUMIENIA