Jak podaje "Pikio", minister zdrowia Łukasz Szumowski, zapewnił obywateli o całkowitym bezpieczeństwie w przebiegu głosowania na prezydenta, a także ogłosił już oficjalnie poważne zmiany na czas drugiej tury wyborów.

Co nas czeka w najbliższą niedzielę

Resort zdrowia nie próżnuje. Minister zdrowia Łukasz Szumowski, zapewnił Polaków o całkowitym bezpieczeństwie przebiegu głosowania na prezydenta w drugiej turze w najbliższą niedzielę. Oficjalnie ogłosił także zmiany, jakie Ministerstwo Zdrowia wprowadziło na czas II tury wyborów. Zapowiedział on na swoim koncie na Twitterze, kto będzie miał pierwszeństwo w kolejce do głosowania. Łukasz Szumowski cytowany przez Polską Agencję Prasową na swoim koncie na Twitterze napisał:

Głosowanie w drugiej turze jest bezpieczne pod względem epidemiologicznym. komisję mają zapewniony sprzęt ochronny, dodatkowo wprowadziliśmy pierwszeństwo wejścia do lokali dla osób starszych, z małymi dziećmi, niepełnosprawnością i kobiet w ciąży.

Każdy obywatel, który w najbliższą niedzielę uda się do urny w celu zagłosowania na swojego prezydenta, powinien pamiętać o obowiązujących w dalszym ciągu zasadach bezpieczeństwa sanitarnego. Należy pamiętać o tym, że trzeba mieć zasłonięte usta i nos, użyć płynu dezynfekcyjnego, który powinien być przygotowany w każdym lokalu wyborczym, oraz dla własnego bezpieczeństwa mieć przy sobie własny długopis.

Czy mieliście przy sobie własny długopis podczas I tury głosowania?

O tym pisaliśmy: Minister edukacji Dariusz Piontkowski ogłosił ważną decyzję dotyczącą otwarcia szkół. Czy uczniowie wrócą na lekcje w tym roku szkolnym

Zerknij też tutaj: Użytkownicy konkretnych bankomatów muszą się przygotować na utrudnienia. Może być problem z wypłatą gotówki