Jak podaje portal „Pikio”, internauci zgłaszali powtarzające się problemy z wypłatą gotówki z bankomatów. Wielu skarży się na ograniczenia w wypłacanych kwotach, a nawet brak gotówki w niektórych urządzeniach. Rzecznik Związku Banków Polskich przekonuje, że nie ma problemów w dostawach pieniędzy do bankomatów.

Problemy z bankomatami

Przemysław Barbrich, pełniący funkcję rzecznika Związku Banków Polskich, uspokajał, że nie ma żadnych problemów z dostawą pieniędzy do bankomatów. Zaznaczył jednak, że czasowo i lokalnie, z powodu dużego zainteresowania ze strony klientów, środków może być mniej. Babrich zapewnił, że pracownicy starają się jak najszybciej uzupełnić braki.

Wśród wymienianych przez internautów problematycznych internautów znajdują się te, należące do firm Euronet oraz ITCard/Planet Cash. Warto podkreślić, że jedna z nich ograniczyła w sposób świadomy. „Z uwagi na znaczny wzrost liczby wypłat gotówki w ostatnich miesiącach, wprowadziliśmy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 PLN. Limit obowiązuje w bankomatach i wpłato-bankomatach dla transakcji wypłaty gotówki wykonywanej kartą lub zbliżeniowo” – powiedziała Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

YouTube

Wyjaśnienia firm

„Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki. W przypadku pojedynczych urządzeń może również zdarzyć się sytuacja, że z uwagi na kończący się zapas banknotów w urządzeniu, wypłata żądanej kwoty może być chwilowo niemożliwa” – dodała Ewa Miziołek. Zapewniła również, że gotówka dostarczana jest do bankomatów na bieżąco, choć ze względu na duże zapotrzebowanie, nie wszędzie udaje się nadążyć z jej dostarczaniem.

Firma Planet Cash nie odniosła się w żaden sposób do zgłaszanego problemu. PKO Bank Polski oraz klienci korzystający z bankomatów należących do innych banków nie zgłaszali żadnych problemów. „W związku z pandemią nie wprowadziliśmy żadnych ograniczeń dotyczących wypłat w bankomatach. Tak jak zawsze, może się zdarzyć, że w jakiejś maszynie zabraknie pieniędzy, ale staramy się te braki jak najszybciej uzupełnić. Nie mamy żadnych limitów kwotowych przy wypłatach z bankomatów. Obowiązują tylko limity wypłat gotówkowych, które klient sobie ustawia np. w iPKO lub IKO” – poinformował w komunikacie Roman Grzyb z biura prasowego PKO.

YouTube

Spotkaliście się z podobnymi problemami?

To też może cię zainteresować: Pieniądze w naszym portfelach mogą być warte znacznie więcej niż się nam wydaje. Jeśli posiadasz te monety jesteś prawdziwym szczęściarzem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Elżbieta Jaworowicz w oczach pracowników TVP. Szczerze opowiadają z kim mają do czynienia

O tym się mówi: Bracia Sekielscy rozliczą samego Jana Pawła II. Maja Frykowska w ostrych słowach wypowiedziała się o papieżu