Nawet monety o nominale 1,2 czy 5 groszy mogą być warte znacznie więcej. Za niektóre możemy otrzymać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Warto zatem przyjrzeć się „miedziakom” zanim oddamy je kasjerce w sklepie.

W wielu przypadkach, monety i banknoty nie służą jedynie jako środek płatniczy, ale również przedmiot ceniony przez kolekcjonerów. Numizmatykom zależy na rzadkich okazach nawet pieniędzy będących w obiegu i są gotowi zapłacić niemałe sumy. Tym razem chodzi o monety. Mogą być warte naprawdę dużo!

źródło: Pixabay

Pieniądze w naszym portfelach mogą być warte znacznie więcej niż się nam wydaje!

Pieniądze, w tym momenty, którymi dziś się posługujemy zaczęły być bite przez Mennicę Polską w 1990 roku, a pięć lat później dokonano denominacji i wtedy do obiegu pieniężnego weszły nowe banknoty i monety. Te, które zostały wybite właśnie w 1990 roku są dziś bardzo cenione przez kolekcjonerów!

Jak przekonuje redakcja Bezprawnika, cytowana przez portal Pikio.pl, do najcenniejszych należy monety z 1990 i 1991 roku. Za 50 groszy z tych lat możemy dostać około 50 złotych, a 20 groszówka z 1991 roku jest warta nawet 120 złotych! Aby jednak móc otrzymać sporą sumę za drobne monety trzeba spełniać konkretny warunek.

źródło: Pixabay

Monety te muszą być w idealnym stanie, „menniczym” – czyli po prostu nieużywane, bez rys i innych śladów użytkowania. Takie pieniądze to prawdziwy rarytas, a znalezienie go graniczy z cudem! Jeśli zatem znajdziemy w naszym portfelu taki okaz, niemal jak z mennicy to warto go zatrzymać!

Zobacz także: JAKIE WAKACYJNE CZYNNOŚCI MOŻEMY PODEJMOWAĆ, ABY NIE BYĆ ZAGROŻONYMI ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS