Klienci T-Mobile Polska mogą odzyskać nawet spore sumy, gdyż zgodnie z decyzją UOKiK operator został zmuszony do oddania niewykorzystanych środków, które znajdowały się do kontach pre-paid, których ważność wygasła z braku kolejnych doładowań.

Zdaniem prezesa Urzędu, Tomasza Chróstnego są to niewłaściwe i niezgodne z prawem praktyki operatora. Na początku roku za taki proceder został ukarany już Polkomtel, a teraz o oddanie pieniędzy mogą starać klienci T-Mobile Polska.

UOKiK ukarał T-Mobile Polska za niewłaściwą praktykę wobec klientów z kontami pre-paid. Mogą dochodzić swoich roszczeń

Tym samym uznano, że klienci nie mogą niemal „ponosić kary” w postaci przejęcia niekorzystanych środków na koncie przez operatora. Dlaczego? Zdaniem prezesa UOKiK jest to niezgodne z prawem telekomunikacyjnym i utrudnia zmianę operatora. O sprawie informuje serwis WP Komórkomania.

Dodatkowo, pod tym kątem UOKiK obserwuje innych operatorów, w tym Orange czy P4 (Play).

- W przypadku utraty Ważności Konta niewykorzystana kwota lub jednostki rozliczeniowe zostają anulowane po upływie 14 dni (…) - Taki zapis jednoznacznie wskazuje na to, że jeżeli klient zapomni lub nie będzie chciał dłużej korzystać z usług operatora, nie może liczyć na zwrot środków – znajduje się w regulaminie T-Mobile.

Ma to być niezgodne z unijnym prawem podjętym w 2018 roku. Klient ma prawo o wniosek do operatora w sprawie zwrotu środków z kart pre-paid. Taki zapis nie istnieje jednak w polskim prawie, dlatego polscy klienci nie mają pod tym względem ochrony.

Zgodnie z decyzją UOKiK, T-Mobile zobowiązało się do zmiany regulaminu i informowania klientów o możliwości uzyskania zwrotu niewykorzystanych pieniędzy na koncie. Jak można uzyskać zwrot?

Konto pre-paid musi mieć nie mniej niż pół roku, a wniosek złożony w ciągu 30 dni o chwili wygaśnięcia ważności konta lub zmiany operatora. Środki dotrą do klienta przelewem na konto bankowe lub konto pre-paid u nowego operatora w ciągu miesiąca.

fot. Pexels

Jak informował portal "Życie": ZASKAKUJĄCE ODKRYCIE W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. CZEKAŁO NA ODNALEZIENIE DEKADY. CO JEST W WIADOMOŚCI SPRZED LAT

Przypomnij sobie: JAKIE SĄ ULUBIONE SMAKI KANDYDATÓW NA PREZYDENTA? KULINARNE GUSTA ANDRZEJA DUDY I RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO KOMPLETNIE SIĘ RÓŻNIĄ

Portal "Życie" pisał również: JEDNE Z BANKÓW OSTRZEGŁ KLIENTÓW PRZED INSTALACJĄ FAŁSZYWYCH APLIKACJI. MOGĄ WYSSAĆ Z NASZEGO KONTA WSZYSTKIE ŚRODKI