Jak informuje TVP Info, naukowcom z Uniwersytetu Kolońskiego wespół z innych badaczami z niemieckich i izraelskich ośrodków udało się wykryć i poznać mechanizm powstawania przeciwciał przeciwko SARS-Cov-2, a także zidentyfikować pewien rodzaj, który atakuje wirusa znacznie silniej. Czym są przeciwciała? To sposób obrony organizmu przed patogenem, poprzez produkcję cząstek, który go niszczą.

- Naszym celem było lepsze zrozumienie odpowiedzi immunologicznej przeciwko SARS-CoV-2 i zidentyfikowanie silnie działających przeciwciał, których można byłoby użyć do zapobiegania i leczenia COVID-19 – mówi prof. Florian Klein, cytowany przez TVP Info.

Naukowcy z międzynarodowego zespołu odnaleźli przeciwciała neutralizujące koronawirusa!

Sensacyjne wiadomości obiegły światowe media. Zespołowi badaczy z wielu krajów świata udało się odnaleźć silnie działające przeciwciała przeciwko koronawirusowi, a także poznać system ich tworzenia. Specjaliści przekonują, że ten fakt można wykorzystać w leczeniu i zapobieganiu COVID-19.

Limfocyty produkujące przeciwciała przeciw koronawirusowi pobrano od 12 osób, które chorowały na COVID-19 i wyzdrowiały. Później testom poddano 255 przeciwciał w laboratorium pod kątem umiejętności neutralizowania wirusa.

Tak udało się odkryć 28 takich cząstek działających na aktywność SARS-CoV-2. Część z nich odnaleziono również w próbkach krwi pobranych rpzed pandemią. Ma to być dowód na to, że przeciwciała da się wyprodukować, a szczepionka ma zapewniać ochronę przed patogenem – oceniają naukowcy.

– Ta forma interwencji mogłaby być szczególnie przydatna do zatrzymywania lokalnych ognisk epidemii i zapobiegania postępom choroby u osób nią zagrożonych – tłumaczy prof. Klein, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Badania kliniczne tych cząstek mają zacząć się już pod koniec obecnego roku.

Jak informował portal "Życie": ZASKAKUJĄCE ODKRYCIE W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. CZEKAŁO NA ODNALEZIENIE DEKADY. CO JEST W WIADOMOŚCI SPRZED LAT

Przypomnij sobie: JAKIE SĄ ULUBIONE SMAKI KANDYDATÓW NA PREZYDENTA? KULINARNE GUSTA ANDRZEJA DUDY I RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO KOMPLETNIE SIĘ RÓŻNIĄ

Portal "Życie" pisał również: JEDNE Z BANKÓW OSTRZEGŁ KLIENTÓW PRZED INSTALACJĄ FAŁSZYWYCH APLIKACJI. MOGĄ WYSSAĆ Z NASZEGO KONTA WSZYSTKIE ŚRODKI