Jak podaje "Pikio", po papieskim Requiem w Wysokiej Katedrze św. Piotra w Ratyzbonie Ratzinger, który zmarł 1 lipca w wieku 96 lat, miał zostać pochowany na cmentarzu katolickim w bawarskim mieście.

Ostatnie pożegnanie online

Biskup Rudolf Voderholzer, który prowadził nabożeństwo, powiedział żałobnikom, że Benedykt śledził mszę online. „Jak wiemy niezawodnie, papież emeryt jest połączony z nami za pośrednictwem transmisji na żywo”, powiedział Voderholzer. 93-letni emerytowany papież odbył czterodniową wizytę w Regensburgu, by spędzić czas ze swoim chorym bratem nieco ponad tydzień przed śmiercią Ratzingera.

Georg Ratzinger stał na czele słynnego chóru Regensburger Domspatzen, którego historia sięga X wieku. Chór koncertował po świecie pod jego kierownictwem, występując dla królowej Elżbiety II i papieża Jana Pawła II. Ale po przejściu na emeryturę Ratzinger przeprosił za stosowanie kar cielesnych w celu zdyscyplinowania chłopców podczas szerszego dochodzenia w sprawie wykorzystywania seksualnego i fizycznego w Kościele rzymskokatolickim.

Georg Ratzinger pozostawał bardzo blisko swojego brata przez całą karierę, nie ukrywając przerażenia, kiedy ówczesny kardynał Joseph Ratzinger został wybrany na papieża w 2005 r. Uważał, że stres wpłynie na jego zdrowie i że nie będą już spędzać razem tyle czasu. Podczas nabożeństwa portret Ratzingera umieszczono przy ołtarzu i trumnie ozdobionej żółto-białymi goździkami.

Kadzidło paliło się w naczyniu po prawej stronie jego zdjęcia, gdy Voderholzer prowadził modlitwy, a mężczyźni ubrani w czarno-białe suknie śpiewali pieśni po niemiecku i po łacinie.

O tym pisaliśmy: Ogromnie istotny apel policji w TVP Info. Zbliżają się wakacje, wszyscy powinniśmy zachować wzmożoną czujność

Zerknij: Tomasz Kammel pozbywa się samochodu. Nie byłoby w tym nic fascynującego, gdyby nie jego cena