Na antenie TVP Info, o czym informuje portal Lelum.pl, pojawiła się pilna informacja o tragicznym wydarzeniu, które miało miejsce na terenie parkingu supermarketu w Ełku. Małżeństwo policjantów zauważyło stojący w pełnym słońcu samochód, a ich uwagę przyciągnęła siedząca w środku mała dziewczynka. Dziecko było spocone i nie reagowało na głos policjantów.

Okazało się, że gdyby nie błyskawiczna reakcja pary policjantów dziewczynka dosłownie ugotowałaby się niczym w saunie!

TVP Info apeluje o rozsądek i szybką reakcję w razie zauważenia podobnej sytuacji

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 10 czerwca około godziny 15 na terenie Ełku. Na parkingu sklepu małżeństwo policjantów zauważyło 4-letnią dziewczynkę, siedząca w foteliku w zamkniętym samochodzie.

źródło: PublicDomainPictures

Było na tyle gorąco, że nie czekali ani chwili. Dziewczynka wyglądała na omdlałą, była spocona i nie reagowała na krzyk, ani nawoływania funkcjonariuszy. Główka dziewczynka opadła bezwładnie i ciężko było ocenić, czy śpi, czy straciła przytomność.

Policjanci zbili szybę w samochodzie i wyciągnęli dziewczynkę, próbując ją dobudzić. Czterolatka była zlana potem i z trudem się obudziła.

Po zmierzeniu temperatury w samochodzie okazało się, że dziewczynka przebywała w 40 stopniach Celsjusza! Na szczęście dziewczynka nie wymagała hospitalizacji, lecz rodzicom dziewczynki grozi kara.

Stąd apel policji – nie zostawiajmy dzieci, ani zwierząt w zamkniętych samochodach na parkingu, a jeśli widzimy taką sytuację natychmiast reagujmy – możemy uratować niejedno życie!

Może zainteresuje Cię to: MINIONA NIEDZIELA NIE NALEŻAŁA DO SPOKOJNYCH. CZY DZIŚ ISTNIEJE SZANSA NA POPRAWĘ POGODY? GDZIE BĘDZIE BURZA

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE