Pogoda już od środy da się we znaki fanom ciepła i upałów, gdyż przez Polskę przejdzie dość chłodny front atmosferyczny. W kraju będzie zmienna aura – będzie sporo chmur, niewielkie przejaśnienia, swoiste „czasem słońce, czasem deszcz”. Dodatkowo, jak informuje serwis pogoda.wp.pl, po południu na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Podlasiu pojawią się niegroźne burze.

Czwartek będzie natomiast stanie pod znakiem Wyżu Azorskiego. Dzień ma być pogodny, słoneczny, ale z towarzyszącym chłodniejszym i wilgotnym powietrzem znad Atlantyku. Po południu w wielu miejscach może popadać.

W piątek natomiast Polska podzieli się na dwie strefy – na północy pojawi się front ciepły, a z zachodu do centrum kraju nadejdzie front chłodny, polarnomorski. Tym samym, rano będzie ciepło i słonecznie w większości kraju, ale po południu pojawią się chmury, a z nimi przelotne deszcze i burze. Ładna pogoda utrzyma się tylko na południowym wschodzie. W pasie od Mazur i Podlasia po Opolszczyznę spotkają się dwa skrajnie odmienne temperaturowo fronty, więc tu trzeba się spodziewać gwałtownych burz i ulew.

Jaka będzie pogoda w weekend? Turyści nie będą szczęśliwi, spadnie temperatura

W sobotę Polska znajdzie się pod wpływem pogodnego, ale dość chłodnego wyżu, co sprawi, że mimo słońca i rozpogodzeń pojawiające się opady deszczu mogą być intensywne, ale tylko na południowym wschodzie, czyli w Małopolsce i Podkarpaciu. Podobnie będzie w niedzielę.

Niestety temperatury nie będą nas rozpieszczać. W najbliższych dniach o upałach możemy zapomnieć, a na termometrach nie zobaczymy więcej jak 20 stopni. Gdy pojawi się deszcze zrobi się naprawdę chłodno jak na lipiec – do 14-15 stopni.

Jak informował portal "Życie": ZASKAKUJĄCE ODKRYCIE W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. CZEKAŁO NA ODNALEZIENIE DEKADY. CO JEST W WIADOMOŚCI SPRZED LAT

Przypomnij sobie: JAKIE SĄ ULUBIONE SMAKI KANDYDATÓW NA PREZYDENTA? KULINARNE GUSTA ANDRZEJA DUDY I RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO KOMPLETNIE SIĘ RÓŻNIĄ

Portal "Życie" pisał również: JEDNE Z BANKÓW OSTRZEGŁ KLIENTÓW PRZED INSTALACJĄ FAŁSZYWYCH APLIKACJI. MOGĄ WYSSAĆ Z NASZEGO KONTA WSZYSTKIE ŚRODKI