Jak podaje "wp.pl", wniosek o ukaranie najbliższych producenta wniosła policja po tym, jak dokonali oni pochówku urny z prochami tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka na terenie rodzinnej posiadłości, czyli poza terenem cmentarza.

Policja już wytypowała odpowiedzialnych za nielegalny pochówek

Jak podają media, pochówku w murowanym grobie na terenie rodzinnej posiadłości dokonał Mirosław S. 30 sierpnia 2019 roku złozył on urnę w miejscu, które nie jest terenem cmentarza, co podlega surowej karze.

Przedstawiciel sanepidu Tadeusz Dzisko zabrał głos w sprawie zasad pochówku w naszym kraju.

Zgodnie z prawem można dokonać pochówku poza cmentarzem tylko w katakumbach. Inspektor budowlany zbadał miejsce pochówku Piotra Woźniaka-Staraka i stwierdził, że nie ma tam katakumb.

YT

Jak się okazuje, jeszcze przed pogrzebem piorta Woźniaka-Staraka, dytektor olsztyńskiego wojewódzkiego sanepidu uprzedzał bliskich producenta, że nie może on zostać pochowany na terenie rodzinnej posiadłości, jeśli miejscem pochówku nie będzie katakumba.

Policja w związku z nielegalnym pochówkiem, złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Giżycku o ukaranie tego, kto odpowiada za dokonanie pochówku zmarłego niezgodnie z prawem i zasadami sanepidu.

4 sierpnia bieżącego roku, o godzinie 8:30, ma zapaść decyzja sądu o nałożeniu kary.

Rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej w olsztynie Krzysztof Stodolny opisał, co mogło się stać w chwili śmierci Piotra, którego ciało odnaleziono 22 sierpnia 2019 roku. Ustalono, że producent w nocy z 17 na 18 sierpnia, kierując motorówką wypadł z niej doznając ciężkich obrażeń.

Kierujący wypadł do jeziora, gdzie został uderzony pracującą śrubą m.in. w głowę, co spowodowało szereg obrażeń skutkujących śmiercią wymienionego.

Co myślisz o pochówku Piotra? Czy rodzina postąpiła słusznie?

O tym pisaliśmy: Cudowne wieści płynął z rodziny królewskiej. Meghan i Harry nie posiadają się z radości. Czy Meghan spodziewa się dziecka

Zerknij: Tomasz Kammel pozbywa się samochodu. Nie byłoby w tym nic fascynującego, gdyby nie jego cena