To właśnie może spowodować, że stracimy wszelkie środki będą na naszym koncie bankowym. Cyberprzestępcy posługując się wyjątkowo paskudną metodą mogą wykraść nie tylko nasze pieniądze, ale i dane, na które zyskają możliwość wzięcia pożyczki pozabankowej. Wystarczy tylko nasz PESEL i numer dowodu! Policjanci ostrzegają to może skończyć się dla nas bardzo źle!

Wejście z podejrzany mail i kliknięcie w podany w nim link sprawi, że na naszym komputerze zostanie zainstalowane szkodliwe oprogramowanie, które bez naszej wiedzy pobierze wrażliwe dane i pozbawi nas pieniędzy. Jak to możliwe?

Funkcjonariusze poinformowali o nowym rodzaju przestępstwa, jaki wykorzystują oszuści, by ukraść pieniądze z naszych kont. Każda osoba, która otrzymała maila z podobną wiadomością musi mieć się na baczności. Nie klikajmy w linki w niej zawarte!

Nie klikajmy w podejrzany link, to może źle się skończyć!

Okazuje się, że oszuści w bardzo sprytny sposób podeszli do swoich potencjalnych ofiar i za odblokowanie komputera po zainstalowaniu się na nim szkodliwego oprogramowania żądają pieniędzy. Na sytuację od razu zareagowało Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

Mail dotyczy aktualizacji konta mailowego, jest on jednak fałszywy, a został tak skonstruowany, by nikt nie mógł się połapać, że może być szkodliwy. Po kliknięciu w link komputer się całkowicie zablokuje, dane zostaną wykradzione, w tym dostęp do konta bankowego. Szybko możemy zostać bez środków finansowych!

- Ostrzeżenie! Ze względu na ogólną aktualizację bezpieczeństwa na naszym serwerze, zaleca się zaktualizowanie konta e-mail do Zimbra 11.1 w ciągu najbliższych 24 godzin, aby uniknąć zamknięcia konta e-mail w celu dalszego korzystania z adresu e-mail, proszę potwierdzić i zaktualizować teraz – możemy przeczytać w treści fałszywej wiadomości, podaje Pikio.pl.

To przekieruje nas do fałszywej strony internetowej, a po niechcianych zmianach na komputerze oszuści żądają okupu za jego odblokowanie bez pewności, że to się stanie. Policja namierza oszustów, ale ostrzega – nie klikajmy w link zawarty w tej wiadomości mailowej.

- W przypadku zablokowania komputera pomocy możesz też szukać na stronie międzynarodowego projektu: nomoreransom.org którego uczestnikiem jest również Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji – możemy dowiedzieć od polskiej Policji.

Jak informował portal "Życie": POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA ZMIANY W BANKOMATACH. TEGO JESZCZE NIE BYŁO, BĘDZIE MNIEJ BANKNOTÓW PRZY WYPŁACIE

Przypomnij sobie: CZY CZEKAJĄ NAS CIĘCIA MINIMALNEJ PENSJI? DO MEDIÓW WYCIEKŁY NIEPOKOJĄCE INFORMACJE, SĄ SPRZECZNE Z OBIETNICAMI

Portal "Życie" pisał również: TO, JAK ZAPISUJEMY ZNAK X UJAWNIA NASZĄ OSOBOWOŚĆ, TWIERDZĄ EKSPERCI OD GRAFOLOGII. PROSTY TEST ZDRADZA NASZE DRUGIE JA