Według „Super Expressu”, który podał informacje jako pierwszy emeryci mogą liczyć na korzystną waloryzację kwotowo-procentową, a dodatkowo do ich kieszeni trafią trzynastki i czternastki. Kto może się spodziewać dodatkowych świadczeń i ile będą one wynosić? Część seniorów może nawet dostać ekstra 2600 złotych!

Zgodnie z zapowiedziami rządu, w 2021 roku w kwestii wypłaty emerytur i jej waloryzacji zostanie utrzymany system kwotowo-procentowy. Jaką otrzymają zatem podwyżkę najubożsi seniorzy? Na początku padła minimalna kwota 70 złotych brutto, ale po interwencji związków emeryckich mowa o nawet 90 złotych. Przy optymistycznym założeniu ma to być 74 złote „na rękę”. Seniorzy, którzy otrzymują świadczenie większe niż minimalna emerytura mogą liczyć na wzrost w oparciu i wskaźnik procentowy na poziomie 2,9 proc.

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o waloryzacji 2021. Przyszły rok ma przynieść obiecujące zmiany dla seniorów. Ile pieniędzy więcej zobaczą w portfelach?

Waloryzacja 2021 – jak będzie wyglądać? Co z trzynastą i czternastą emeryturą?

W przyszłym roku do emerytów trafią również „trzynastki” w wysokości minimalnej emerytury, która ma wynieść 1300 złotych. Dodatek przysługuje każdemu seniorowi i nie wymaga złożenia wniosku, jest przekazywany z „urzędu”, automatycznie.

Inaczej będzie jednak z czternastymi emeryturami, przy których obowiązuje próg kwotowy i nie będzie to świadczenie przysługiwało wszystkim. W przypadku emerytury wyższej niż 2,9 złotych brutto będzie obowiązywać zasada „złotówka za złotówkę”. Jednak projekt wciąż znajduje się w Sejmie, ale polskie władze są przekonane, że pieniądze z czternastek trafią do seniorów jesienią przyszłego roku.

fot. Facebook

Jak informował portal "Życie": POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA ZMIANY W BANKOMATACH. TEGO JESZCZE NIE BYŁO, BĘDZIE MNIEJ BANKNOTÓW PRZY WYPŁACIE

Przypomnij sobie: CZY CZEKAJĄ NAS CIĘCIA MINIMALNEJ PENSJI? DO MEDIÓW WYCIEKŁY NIEPOKOJĄCE INFORMACJE, SĄ SPRZECZNE Z OBIETNICAMI

Portal "Życie" pisał również: TO, JAK ZAPISUJEMY ZNAK X UJAWNIA NASZĄ OSOBOWOŚĆ, TWIERDZĄ EKSPERCI OD GRAFOLOGII. PROSTY TEST ZDRADZA NASZE DRUGIE JA