Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich, która odbyła się 28 czerwca. Jednak 12 lipca ponownie pójdziemy do urn, jak się jednak okazuje na zupełnie nowych zasadach.

Ministerstwo Zdrowia jest zadowolone, ale…

W ostatnim wywiadzie przeprowadzonym z Łukaszem Szumowskim na antenie TVP minister zdrowia wyznał, że bezpieczeństwo sanitarne jakie zachowali Polacy jest godne pochwały. Jednak mimo tego, poinformował że druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się na innych zasadach.

Jak poinformował portal Lelum.pl, Łukasz Szumowski zaznaczył iż nie ulega wątpliwości, że warunki atmosferyczne w jakich odbywać się będą wybory prezydenckie w lipcu mogą być uciążliwe dla wielu osób. Wymienił tutaj przede wszystkim osoby niepełnosprawne i starsze, a także kobiety w ciąży oraz kobiety z małymi dziećmi.

Nowe zasady podczas drugiej tury

Jak się więc okazuje, właśnie ze względu na te osoby zmienione zostaną pewne zasady panujące w okręgach wyborczych.

- Wiemy, że jest temperatura wysoka, często jest duszno, wilgotno, są burze, są deszcze. Chcemy, żeby osoby starsze, osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży czy osoby z małymi dziećmi do lat 3, a także osoby niepełnosprawne, miały prawo wejść poza kolejnością, żeby nie musiały stać, narażać się na różne warunki atmosferyczne - zaznaczył Łukasz Szumowski w jednym z programów TVP.

Nie ulega wątpliwości, że musimy zastosować się do tych zaleceń aby umożliwić osobom starszym, schorowanym czy też kobietom bezpieczne i łatwe głosowanie.

Pamiętajmy także, aby udając się na głosowanie zabrać ze sobą maseczkę oraz własny długopis. Dodatkowo używajmy płynów do dezynfekcji rąk, które umieszczone są w lokalach wyborczych.

Jak informował portal „Życie”: POLACY ZAPOMNIELI O ISTNIENIU KORONAWIRUSA? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA PRZYPOMINA, ŻE PANDEMIA NADAL TRWA

Przypomnij sobie: PAPIEŻ FRANCISZEK UDAJE SIĘ NA ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK. JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI DUCHOWNEGO

Portal „Życie” pisał również: POWAŻNA SYTUACJA SPOWODOWANA KORONAWIRUSEM. ZAGROŻONE MOGĄ BYĆ MAŁE DZIECI. NOWE OGNISKO WIRUSA W POLSCE