Jak podaje „Wirtualna Polska”, resort zdrowia w środę 1 lipca poinformował o 382 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W dwóch województwach liczba zakażeń przekroczyła 100 przypadków. Poinformowano o kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Dane na 1 lipca 2020 roku

Ministerstwo zdrowia potwierdziło kolejne 382 nowe przypadki koronawirusem. Największa ich liczba odnotowana została w województwie śląskim, gdzie testy wykazały 169 przypadków. Drugim województwem z dużą liczbą zakażeń jest Wielkopolska – tu odnotowano 107 przypadków.

Po 20 nowych zakażeń odnotowano na Mazowszu i Podkarpaciu, 18 przypadków stwierdzono w województwie małopolskim, 10 w łódzkim, po 7 na Lubelszczyźnie i Opolszczyźnie, 6 w województwie warmińsko-mazurskim, po 5 na Podlasiu i Dolnym Śląsk, a także po 4 w województwie kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim.

Łączna liczba zakażonych odnotowana od początku pandemii wzrosła w naszym kraju do 34775.

Smutne informacje

Resort zdrowia poinformował również o 14 ofiarach śmiertelnych. Znaleźli się wśród nich dwaj 66-latkowie z Warszawy, 81-i 79-latka oraz 73-, 87- i 90-letni mężczyźni z Radomia, 89-letnia kobieta z Zalesia Górnego, 79-latek z Raciborza, 88-latka z Cieszyna, 97-letnia kobieta z Tychów, 84-latek ze Starachowic oraz 87-letni mężczyzna z Łodzi.

Ministerstwo Zdrowia w swoim komunikacie poinformowało, że wszystkie zmarłe osoby miały choroby współistniejące, a bilans ofiar na 1 lipca wzrósł do 1477 osób. Większość z nich miała choroby współtowarzyszące.

To też może cię zainteresować: Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do Polaków z ważnym apelem. Nie tylko koronawirus jest dla nas niebezpieczny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przez koronawirusa kilka milionów Polaków może dostać po ponad 6 tysięcy złotych. Wystarczy spełnić jeden wymóg

O tym się mówi: Doda próbuje sił w branży filmowej. Pojawiająsię pierwsze informacje na temat produkcji filmu „Dziewczyny z Dubaju”