Jak podaje portal „Wirtualna Polska”, TVN, TVN24 oraz Onet i Wirtualna Polska zaprosiły kandydatów na prezydenta, którzy weszli do drugiej tury wyborów prezydenckich do wspólnej debaty. Zaplanowano ją na czwartek 2 lipca. Widzowie będą mogli ją zobaczyć na platformach TVN, WP oraz Onecie, a także w mediach społecznościowych (Twitter, Facebook, YouTube). Co na to kandydaci?

Andrzej Duda o debacie

„Nie boję się debat: w tym roku już dwukrotnie do nich stawałem. Mam prośbę do mediów: niech się największe stacje telewizyjne dogadają” – powiedział na brifingu prasowym ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda. Jego rzecznik prasowy wcześniej, w programie „Tłit” mówił, że sztab gotowy jest „do rozmów o innym terminie".

„Jestem gotowy, aby debatować z Rafałem Trzaskowskim. I w poniedziałek mam nadzieję spotkamy się w Końskich (tam debatę w formule "town hall" organizuje TVP - red.). Natomiast mam wielką prośbę do mediów. Niech się państwo dogadają. Mamy 3 wielkie stacje telewizyjne: TVP, TVN, Polsat. Polacy zdecydowanie będą chcieli taką debatę oglądać, bo to zawsze wywołuje duże emocje” – dodał Andrzej Duda w trakcie wspomnianego brifingu.

Rafał Trzaskowski o debacie

Udział w debacie organizowanej przez TVN, TVN24, Onet oraz WP zapowiedział i potwierdził Rafał Trzaskowski. „Polacy zasługują na poważną debatę kandydatów na prezydenta. Kilka redakcji złożyło wspólnie taką propozycję. Panie Prezydencie, proszę się nie bać debaty poza TVP. Może tym razem nie będzie Pan znał pytań wcześniej, ale przynajmniej okaże elementarny szacunek wyborcom” – powiedział Rafał Trzaskowski.

Jak sądzicie, kto powinien zorganizować wspólna debata?

To też może cię zainteresować: Czy Kinga Duda i rodzice Andrzeja Dudy będą obecni na wieczorze wyborczym po drugiej turze? Czy przyjadą, by dodać mu otuchy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo Zdrowia ma dobre informacje na temat epidemii. Jest najnowszy raport resortu, statystyka nastraja optymistycznie

O tym się mówi: Niesamowita zmiana Bartłomieja Misiewicza. Co wpłynęło na zmianę wizerunku mężczyzny