Czeka nas kontynuacja niebezpiecznej pogody, która co rusza nawiedza kolejne regiony Polski. Znów będzie bardzo niebezpiecznie, a zagrożone jest życie i zdrowie wielu mieszkańców.

Trzeba uważać, gdyż IMGW nie pozostawia złudzeń i wydał już alerty pierwszego i drugiego stopnia dla wielu części Polski. Pogoda na najbliższe dni nie zapowiada się dobrze, trzeba mieć się na baczności.

Synoptycy ostrzegają przed wychodzeniem z domu, gdy będzie nadciągać burza. Mogą jej towarzyszyć naprawdę niebezpieczne zjawiska, może się to dla nas źle skończyć!

Meteorolodzy IMGW ostrzegają Polaków przed spodziewaną gwałtowną pogodą. Burze z piorunami, gradem, mocnym wiatrem i masywnymi opadami nie odpuszczają!

IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia w sprawie nadchodzącej pogody. Kolejne dni będą bardzo gwałtowne.

Niestety, to nie koniec trudnych warunków pogodowych w kolejnych dniach. Synoptycy IMGW ostrzegają Polaków. Jak informuje Pikio.pl, w całym kraju wystąpią burze z opadami deszczu, które mogą dojść nawet do 40 mm na metr kwadratowy. Siarczystym opadom będzie towarzyszył wiatr aż do 90 km/h. Lokalnie pojawi się grad. Na terenie całej Polski obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia, oprócz województwa podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego.

Niestety, w wielu miejscach kraju sytuacja będzie znacznie groźniejsza. Mowa o powiatach żywieckim, suskim, nowatorskim, tatrzańskim, limanowskim, nowosądeckim, gorlickim, jasielskim, krośnieńskim, brzozowskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim oraz Krośnie. Dla części Podkarpacia i Warmii i Mazur wydano monity II stopnia.

Okazuje się, że w ciągu ostatnich 24 godzin strażacy musieli interweniować na terenie Polski aż tysiąc razy! Najbardziej ucierpiało województwo podkarpackie, gdzie występująca woda niszczyła ulice, budynki mieszkalne i wiele innych obiektów.

Jak informował portal „Życie”: ŚLEDCZY SĄ O KROK OD WYJAŚNIENIA ZDARZEŃ WOKÓŁ DAWIDKA Ż. SĄ NAJNOWSZE INFORMACJE, CZY WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z 5-LETNIM CHŁOPCEM

Przypomnij sobie: BENEDYKT XVI WRACA DO RZYMU PO WIZYCIE U CHOREGO BRATA W NIEMCZECH. CZY TO BYŁO ICH OSTATNIE SPOTKANIE

Portal „Życie” pisał również: KIEPSKA PASSA TURYSTÓW NAD MORZEM. SŁUŻBY SANITARNE ODKRYŁY KOLEJNE OGNISKO ZAKAŻEŃ, WIRUSA ROZNIÓSŁ WŁAŚCICIEL OŚRODKA