Rządowa tarcza antykryzysowa wspomoże także emerytów. Jak się okazuje, niektórzy mogą zyskać naprawdę pokaźną sumę.

Ekstra gotówka czeka na wiele osób

Razem z tarczą antykryzysową rząd wprowadził tzw. świadczenie postojowe. Przysługuje ono tym pracownikom, którzy podczas pandemii doświadczyli postoju ekonomicznego. Jak się okazuje, prawo do tego świadczenia mają także osoby, które pobierają emeryturę.

Dotyczy to osób, które otrzymują świadczenie emerytalne, jednak nadal są aktywni zawodowo i pracują na podstawie umowy o dzieło lub też umowy zlecenia, a nawet jeśli prowadzą własną działalność.

Jak donosi portal superbiz.se.pl, osoby takie mogą liczyć na zastrzyk gotówki w wysokości nawet 6240 złotych!

Jakie są warunki?

Przede wszystkim, tak jak zostało już wspomniane wcześniej, należy być zatrudnionym na umowę o dzieło lub też pracować na podstawie umowy zlecenia, a nasze wynagrodzenie nie może być mniejsze niż 2080 złotych miesięcznie.

Wniosek o świadczenie postojowe mogą także składać emeryci, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, a ich przychód w maju był niższy o minimum 15% w stosunku do przychodu osiągniętego przez firmę w kwietniu.

Co więcej, każdy ma prawo do trzykrotnego wnioskowania o takie świadczenie. Finalnie oznacza to, że emeryci mogą zyskać nawet 6240 złotych wypłaconych ze świadczenia postojowego.

Świadczenie postojowe ma pomóc osobom, które przez pandemię koronawirusa znalazły się w ciężkiej sytuacji spowodowanej przestojem w pracy czy też w działalności ich firmy. Rząd spodziewa się więc w najbliższym czasie dużego napływu wniosków o to świadczenie.

Jak informował portal „Życie”: SPOTKANIE PREZYDENTA DUDY I PREZYDENTA TRUMPA DOBIEGŁO KOŃCA. JAKI JEST FINAŁ ROZMÓW

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE