Upały na Mazurach, Warmii, Podlasiu, północnym Mazowszu i północno-wschodniej Lubelszczyźnie to jedyne dobre informacje ze strony IMGW na piątek. Te regiony nie będą się zmagać z trudnymi warunkami pogodowymi – o ile ktoś lubi temperatury powyżej 30 stopni. Jednak niemal nad całym krajem już w godzinach przedpołudniowym rozciągnie się front, który przyniesie niespokojną pogodę. Trzeba spodziewać się burz z ulewami, wyładowań, mocnego wiatru, a nawet trąb powietrznych!

- Północno-wschodnia część Polski jest pod wpływem wyżu rozciągającego się od Bałtyku po Ukrainę, natomiast od południowego zachodu na północny wschód przemieści się zatoka niżu znad Wielkiej Brytanii z frontem okluzji – informuje Radio Zet na bazie informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Piątek będzie bardzo burzowy i trzeba przygotować się na trudne warunki pogodowe. To nie nowość z ust meteorologów IMGW, ale ten dzień może nie zakończyć się pozytywnie dla wielu mieszkańców Polski. Czego trzeba się spodziewać?

Nad Polską przejdą burze. IMGW nie ma złudzeń, będzie niebezpiecznie

Jak przekonuje IMGW, nad całą Polską oprócz północnego wschodu będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Synoptycy spodziewają się silnego deszczu, burz, z lokalnie padającym gradem. Ma spaść do 30 mm na metr kwadratowy, a lokalnie na południu nawet do 40 mm. Ile zobaczymy na termometrach? Pd 25 do 28 stopni, a na Dolnym Śląsku i Podhalu od 20 do 24. W czasie burz może wiać do 85 km/h.

Gorzej może być w nocy, gdy spadnie temperatura. Front przejdzie przez województwo łódzkie, Górny Śląsk i Małopolskę. Pojawią się burze z gradem i będzie mocno wiać. Lokalnie spodziewane trąby powietrzne!

Jak informował portal „Życie”: ŚLEDCZY SĄ O KROK OD WYJAŚNIENIA ZDARZEŃ WOKÓŁ DAWIDKA Ż. SĄ NAJNOWSZE INFORMACJE, CZY WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z 5-LETNIM CHŁOPCEM

Przypomnij sobie: NOWY POMYSŁ SIECI HANDLOWEJ, KTÓRY POWODUJE WZBURZENIE U KLIENTÓW. NIEPRZESTRZEGANIE PEWNEGO PRZEPISU SPRAWI, ŻE NIE WEJDZIEMY DO SKLEPU W OGÓLE

Portal „Życie” pisał również: KIEPSKA PASSA TURYSTÓW NAD MORZEM. SŁUŻBY SANITARNE ODKRYŁY KOLEJNE OGNISKO ZAKAŻEŃ, WIRUSA ROZNIÓSŁ WŁAŚCICIEL OŚRODKA